22.6.2021 | Svátek má Pavla


Důvody rozumné a nerozumné

20.1.2006

Nemají důvod k protestům a přece protestují. Není to přece jenom zvláštní, že se k protestům nepřipojili jen ti lékaři, kteří bezprostředně podléhají ministerskému befelu? Ředitelé fakultních nemocnic možná ve skrytu, ale hodně velkém skrytu povzdechnou: těm se to protestuje, když jsou soukromí!

Celý tento spor rozdmychal Rathův radikální přístup, který je v souladu s nastoupeným kurzem Paroubkova stylu řízení vlády. Sám o sobě ale není příčinou. Ta má kořeny v socialistické podstatě veřejného zdravotnictví. I kdyby se ministerského úřadu ujal sám Aeskulap, vždycky narazí na protichůdné zájmy. Pojišťovny budou mít málo peněz, lékárny budou chtít vydělávat a lékaři budou vesele práškovat pacienty při vědomí, že on to někdo zaplatí. Rath chce udělat přítrž mrhání prostředky. Proti úmyslu samému těžko namítat. Potíž je v tom, že problémy žádné socialisticky pojaté lidské činnosti se nedají vyřešit vyhláškami podpořenými bičem. Lék je v oslabení socialistického charakteru té činnosti, ovšem na to není „politická vůle“. A jak se ukazuje, nejen u nás, ale i v sousedním Německu.Postarejte se o svou fyzičku i během léta. Soutěžte s pečivem Fit den o hodinky GARMIN
Postarejte se o svou fyzičku i během léta. Soutěžte s pečivem Fit den o hodinky GARMIN

Načerpejte energii díky chlebům Penam Fit den, které jsou určené pro každého, kdo chce být fit. Díky vysokému obsahu vlákniny vás zasytí na delší...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.