18.2.2020 | Svátek má Gizela


Důvody rozumné a nerozumné

20.1.2006

Nemají důvod k protestům a přece protestují. Není to přece jenom zvláštní, že se k protestům nepřipojili jen ti lékaři, kteří bezprostředně podléhají ministerskému befelu? Ředitelé fakultních nemocnic možná ve skrytu, ale hodně velkém skrytu povzdechnou: těm se to protestuje, když jsou soukromí!

Celý tento spor rozdmychal Rathův radikální přístup, který je v souladu s nastoupeným kurzem Paroubkova stylu řízení vlády. Sám o sobě ale není příčinou. Ta má kořeny v socialistické podstatě veřejného zdravotnictví. I kdyby se ministerského úřadu ujal sám Aeskulap, vždycky narazí na protichůdné zájmy. Pojišťovny budou mít málo peněz, lékárny budou chtít vydělávat a lékaři budou vesele práškovat pacienty při vědomí, že on to někdo zaplatí. Rath chce udělat přítrž mrhání prostředky. Proti úmyslu samému těžko namítat. Potíž je v tom, že problémy žádné socialisticky pojaté lidské činnosti se nedají vyřešit vyhláškami podpořenými bičem. Lék je v oslabení socialistického charakteru té činnosti, ovšem na to není „politická vůle“. A jak se ukazuje, nejen u nás, ale i v sousedním Německu.SOUTĚŽ: Vyhrajte erotické pomůcky a užijte si Valentýna na maximum
SOUTĚŽ: Vyhrajte erotické pomůcky a užijte si Valentýna na maximum

Vyhrajte vibrátor nebo sadu venušiných kuliček od Sexshopik.cz a připravte se na slastné, vášnivé a hravé chvilky. Radost výhra přinese vám i partnerovi.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.