20.1.2021 | Svátek má Ilona


Co tedy matter?

8.7.2020

Není pravda, že se nic neděje. Ono se děje. Na ekonomiku se valí obrovitý nesplatitelný dluh pod záminkou pomoci hospodářství zasaženému čtvrtletní odstávkou průmyslu. K téhle místní tsunami se přidává nesrovnatelně větší tsunami evropská, astronomické zadlužení namířené na zelenou přestavbu kontinentu, tedy na destrukci zbytků jeho konkurenceschopnosti a budoucí prosperity.

Čím se zabývá česká sněmovna? Čí lives matter, jestli všech lives matterují nebo black lives matterují. Groteska kulminovala, když poslanec Lubomír Volný, doposud neviditelný, vystoupil v parlamentě na řečnický pultík a přinesl si ceduli ALL LIVES MATTER, načež krokem funebráka přikráčel Miroslav Kalousek a ceduli mu sebral, což se opakovalo třikrát. Nutno dodat, že Kalousek byl tentokrát v civilu, tógu z tibetské vlajky nechal doma.

Jakou to máme politickou reprezentaci? Hned poučuje Izrael, jak se má vyrovnat s Palestinci, podruhé zase školí Ameriku, jak řešit historické trauma rasismu. Bezejmenný poslanec se snaží povylézt na pódium popularity ve světle lampy, kterou rozsvítil prezident Zeman. Miroslav Kalousek v tom vidí příležitost, jak zazářit jako hvězda liberalismu. Logiku to má. Jeho strana TOP 09 už dávno nesoupeří s ODS o to, kdo bude hegemonem liberální pravice. Teď soupeří s Piráty o prvenství v liberální levici. Soupeření bude obtížné a fiakr TOP 09 bude těžko Piráty dohánět, i když se Kalousek vydrápe na kozlík. Momentálně jsou zaneprázdnění, jsou v Polsku a žalují tam na Babiše. Ale oni se z Polska vrátí a budou bonzovat zase jinde. O to by tedy nešlo. Hlavní je, že jsou mladší.

Zatímco se toto děje, pomoc ekonomice v nouzi ne snad že by vázla, ona nezačala. A to je matter, o které se zjevně nikdo nestará.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.