22.10.2020 | Svátek má Sabina


Co jsou Vánoce

21.12.2019

Když na dárky nemáme, tak si na ně půjčíme. To si řeklo dle zjištění zjišťovacích agentur sedm procent Čechů, přičemž výpůjčka je do deseti tisíc. No, potěš pánbu, splácet deset litrů není nic jahodového. Pak jsou tu někteří, kteří peníze mají. A vida, není jim to nic platné, protože platební terminály zkolabovaly a kdo by dnes platil šustidlem, když se to dá máznout mobilem?

Taky jsem to dneska zažil. Kupoval jsem chleba, mlíko a sejra. Sejra v bločku, nesnáším plátkovaný sýr, ten chutná jako polystyrén (to jste nevěděli, že ho opravdu dělají z polystyrénu?). Jenže ten čárkovaný kód byl na rohu toho bločku a nešel načíst. Paní v kase konala divy, aby kód narovnala a sýr bezmála ztratil svoji uhlíkovou stopu, než se jí to podařilo.

Podařilo se. Nastrčil jsem mobil, abych zaplatil. A ono nic.

Jde to dneska pomalu, pravila paní v kase.

Nezdálo se mi, že by vůči mně cítila zášť. Vánoce? To je dnes kód přes roh a seklej terminál.

Podle toho, co čtu teď večer, jsem měl ještě moc velkou kliku. Že to prošlo, to byl vánoční dárek. Vzhledem k tomu, že jsem byl zlobivej, asi poslední.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.