24.7.2021 | Svátek má Kristýna


Čí je to průser

1.4.2021

Neviditelný pes je politicky nekorektní, nemusíme tu alibisticky vyhvězdičkovávat výrok ministra zdravotnictví Jana Blatného, že když se lidi utrhnou o Velikonocích ze řetězu, nastane fakt velký průser. Byla to odpověď na otázku odéeskového dinosaura Marka Bendy, proč vláda trvá na zákazu pohybu mezi okresy.

Toto je úvodník, obvykle tu řeším planetární otázky typu nesmrtelnosti chrousta a sporů Uruguaye a Paraguaye. Takže budu to povídat kuchyňsky, aby to Marek Benda pochopil a došlo mu, co tím ministr myslí tím průserem. Dnes odpoledne na Strakonické, výpadovce z Prahy (vede skrz náš okres, aby mě nikdo nebonzoval). Ve tři odpoledne velký exodus z města. V podvečer procházka s pejsky. Rozmlžím, kde to bylo, abych – zase – nebyl osočen z bonzováním. Potkám souseda, milý pán. Má se ke mně:

Pojďte na pivo, pane Neff! Tady v… mají otevřeno, to víte, je to stranou, nikdo to nevidí. Pivo mají výborný.

To je to ministrem Blatným uváděné utržení ze řetězu. Vyplývá z iluze, že vás nemůže kamarád nakazit. Že dobré pivo je lepší ochrana než respirátor. A že ve dvou a více tu koronu přemůžeme, protože v množství je síla, zvláště pak v hospodě a na chatě a vůbec. Žádný z těch dobrých lidí, co jdou na to pivo, si nemyslí, že se utrhl ze řetězu. Jenomže jde do rizika a vystavuje riziku jiné. 

Aby poslanec veterán Benda pochopil: on ten zápas s koronou je přenášení vody sítem. Je to otázka počtu pravděpodobnosti. Každá ta restrikce, nemilá, otravná, nějak zmírní kontakty a o něco málo sníží pravděpodobnost nákazy. I ta málo vymáhaná zápověda pohybu mezi okresy.

Marek Benda není idiot. Musí to chápat, je to jednoduché, jde o nakažlivou nemoc, přenášenou kontaktem, čím mín kontaktů, tím míň přenosů. Ale dělá, že tomu nerozumí. Chová se tudíž jako idiot.

Podškrtnuto, sečteno. Chování poslanců jako idioti zhoršuje průser.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.