7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


Cesta zmateného voliče

10.10.2019

Země, která vítězí, to je slogan čerstvě předvedeného programu občanských demokratů. Volič neznalý věci k tomuto zjištění dojde až po dlouhé cestě plné zákrutů a omylů.

Při pohledu na vlajku si nejdřív řekne, aha, to bude nacionalistická SPD slibovat, že definitivně rozdrtí všechny cizáky, od Bruselu po Zanzibar, propíchá gumové čluny v Středozemním moři a to vše za předpokladu přímé demokracie a vyměnitelnosti všech politiků, s výjimkou přátel pana Okamury. Pak volič zbystří a všimne si, kde ta vlajka plápolá. Nikoli nad Reichstagem, nýbrž nad shromážděným davem. Pochopí a zaraduje se: No ano, vlajka nad davem, to jsem už viděl, tak konečně se Milión chvilek pro demokracii zhmotnil do politické strany, která v následujících volbách smete babišovsko – benešovsko - zemanovskou oligarchii podporovanou rusko-čínským imperialismem!

Tak ne. Milión chvilek zatím organizuje ještě mohutnější demonstraci a na ni přinese vlajku o větším počtu čtverečních metrů, uvědomí si zmatený volič. Strany jsou jinde. Pátrá tedy dále.

Slogan Země, která vítězí má pod-slogan: kampaň za změnu. Tak jaká je ta změna?.

Daňové volno pro rodiče, jejichž partneři pobírají rodičovský příspěvek. Aha, v tom je rukopis paní Maláčové, která vyhodí Hamáčka ze sedla, aby měla volnější přístup ke státní kase. Volný lístek na vlak do Evropy pro osmnáctileté, tak to vypadá na piráty. No a nakonec přijde rozvoj elektromobility a dotační politika ve prospěch krajiny a v reakci na klimatické změny.

Konečně vím, na čem jsem, uleví si zmatený volič. Bursík se vrací! Odskáče to zase Šumava, padne to, co ještě zůstalo stát, ale zelená bude aspoň politika, když už Šumava bude černá.

V poslední fázi bádání si všimne volič takového divného háčku nad písmenem S. Ona je do nějaká ODŠ, ta se tu hlásí? Že by to byl konečný průnik demokratických sil?

Ale ne, pane volič.

To je konzervativní ODS pana profesora Fialy, podzim 2019 a ten pták se jaksi smrsknul, až je z něho háček nad Š. Aspoň něco...

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.