28.5.2022 | Svátek má Vilém


Brutální vražda v Nigérii

11.2.2013

Dva lékaři podřezaní, ten třetí má hlavu uříznutou úplně, jistě se to odehrálo za okolností, jaké si nedokážeme představit. Islamistický extremismus v praxi, přičemž přechod od extremismu k umírněnosti je velmi nezřetelný. Tak například Evropská unie se zdráhá prohlásit Hizballáh za teroristické hnutí, a musí si tedy oční víčka lepit vteřinovým lepidlem, aby neviděla skutečnost.

Velké oblasti Afriky jsou tedy horkou půdou pro každého zvenčí. Je ale dobře si připomenout, že tak tomu bylo před příchodem Evropanů také. Naprosto mylná je legenda o svobodné mírumilovné Africe znásilněné evropskými kolonizátory. Před příchodem Evropanů byla valná část Afriky v područí islámských tyranií. Ty ovládaly kontinent, přičemž je nezajímalo nic, než zlato, slonovina a otroci. Vládl zde teror a děsivá zvůle a samozřejmě nejvíce trpělo domácí obyvatelstvo. Tato fakta se dnes v zájmu politické korektnosti zastírají.

Ti tři lékaři přišli do Nigérie v dobré vůli, že tam budou pomáhat. Byli zvířecím způsobem umučeni. Je v souladu s dobrými mravy k tomu mlčet, jako se před válkou mlčelo k masovému teroru v sovětském Rusku. Tak třeba o ruském hladomoru si na prknech Osvobozeného divadla dělali duchaplné šprýmy Voskovec s Werichem. Přestože existovaly tisíce očitých svědků, oficiálně to byla smyšlenka. Historie se v obměně opakuje. Nástup islamistického teroru je interpretován jako "arabské jaro". A tváříme se, že syrská občanská válka je souboj demokratů s tyranem.

Kolik krků bude ještě podřezáno, než přestane vteřinové lepidlo fungovat a nikoli jen pošetilí jednotlivci, ale významné světové instituce začnou vnímat realitu reálně?Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...