13.4.2021 | Svátek má Aleš


Bohatý týden

24.8.2020

Byl to týden pro smíšky. Z tance kolem roušek se udělala estráda – teď mě napadá, že jako Aram Chačaturjan složil Šavlový tanec, Adam Vojtěch by mohl složit Rouškový tanec. Musel by mít dvakrát rychlejší rytmus než ten šavlový. A ten tanec kolem přidání důchodcům?

Dá se čekat, že se teď bude takhle tančit pořád. Jakmile se zatnula půlbilionová sekera, poněkud ztrácí smysl otázka Kde na to vzít. Švejk s feldkurátem Katzem si ji taky nekladli, z téhož důvodu. Dá se čekat, že se Fialův Demokratický Houf FIDEH opět seřadí (pořadí vzdálenosti od mikrofonu je podle významu) a uslyšíme litanii na téma oligarchické privatizace státu. Mimořádně komické budou snahy sociální demokracie se k benefitu téhle gigakoblihy přilísat. Byla by zajímavá anketa mezi důchodci na téma Kdo vám přidal, Babiš nebo Hamáček?

Ono existuje přísloví, že úspěch má mnoho otců, kdežto neúspěch je sirotek. Ale tohle u nás neplatí. Úspěch má jediného otce. Jmenuje se Andrej Babiš. Všichni to vědí, protože to Andrej Babiš říká.

Rozčilují se a je jim to pentli platný.

Aston Ondřej Neff


Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek
Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek

Jestli hledáte milou knížku plnou barevných obrázků pro své děti, pak je právě tahle ideální. Hodí se pro školkové děti, ale i pro mladší školáky,...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.