6.6.2020 | Svátek má Norbert


Biopaliva navzdory rozumu

9.4.2019

Vláda odmítne novelu zákona, která by měla zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzínu a motorové nafty. Novelu navrhují Piráti a podporuje ji čtyřicet opozičních poslanců. Vláda je proti. Jistě v tom hraje zájem Agrofertu spravovaného nezávislým týmem vedeným paní Babišovou. 

Ovšem podstatné je stanovisko Bruselu, který si celý ten nesmysl vymyslel a prosadil. Biopalivo má škodlivý vliv jak na přírodní prostředí, tak na automobilové motory. Celý humbuk kolem biopaliv silně připomíná běsnění Maovy Číny, kdy diktátor donutil po celé zemi stavět primitivní vysoké pece, aby Čína předběhla USA v produkci oceli.

Evropa beznadějně zaostala v tom nejdůležitějším, co určuje tvář jednadvacátého století, totiž v elektronice a informačních technologiích. Politicky nemá žádný vliv, není respektovaná, nedokáže prosazovat svoji vůli. Ocitla se v nebezpečí, že její vinou ji opustí jediný mocný spojenec, který ji v minulém století dvakrát zachránil, totiž Spojené státy.

Tak její vedoucí politická skupina si usmyslela, aby měla aspoň v něčem cosi jako úspěch, že se stane lídrem v ochraně životního prostředí a že Evropa celá zezelená.

Až zčerná.

Poslanecká novela byl pokus chůze proti větru. Naše krajina bude dál žlutá, naše motory se budou dál zanášet karbonem a budou mít vyšší spotřebu, zato zelená myšlenka bude vítězit.

Odchází ministr Ťok

Je pokládán za dosud nejúspěšnějšího ministra dopravy. Máme víc silnic a dálnic? Vlaky jezdí rychleji a dodržují jízdní řád. Ne. Jeho úspěch je v tom, že vydržel na ministerstvu nejdéle.

Jinak to ale je sympatický pán a dovede vyvolat iluzi, že bude možno jet z Brna do Prahy po dálnici už v roce 2030.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.