13.4.2021 | Svátek má Aleš


Babiš, dobrá víla důchodců

29.8.2020

Důchodci dostanou pět tisíc na přilepšenou ještě před Vánoci. Od koho? Oni si řeknou: je to od koalice ANO a ČSSD s podporou komunistů, tak to abychom ty hlasy rozložili spravedlivě, nesmíme zapomenout na paní Maláčovou, vždyť to přilepšení vzešlo z její hlavy.

Povídali že mu hráli. Vezmou rádi pět litrů a velebit budou Babiše. Je to úplatek jako hrom a je umožněný jenom proto, že vláda zasekla tak ohromnou sekeru, že v ní patnáct giga nehraje zas takovou roli.

Úplatek bude muset posvětit sněmovna. A to bude panečku Sofiina volba. Kdo bude hlasovat proti, vezme na sebe ošklivou nálepku toho, kdo si nepřeje, aby důchodci měli důstojný příjem. Kdo bude hlasovat pro, nažene vodu na Babišův mlýn.

Není to jediná takto fikaně nastavená předloha. Druhou předlohou je stavební zákon. Proti němu nejvíc ječí ti, komu bere vítr z plachet, úřady s razítky, takzvané neziskovky, v mnoha případech profesionální sabotážní skupenství podporovaná ze státních peněz. K nim se připojí demoblok, ve kterém fungují poslanci, kteří jsou v parlamentu natolik dlouho, že za současný marasmus nesou odpovědnost. Bude to zajímavé klání a nevzejde z něho nic, než paskvil. Jinak to nemůže dopadnout, protože na tom, aby se stavělo bez byrokratických průtahů, zjevně nezáleží nikomu.

Graf blbnutí

Máme grafy s křivkou nakažení a mohl by být graf, jak se kolem pandemie blbne. Nebo nějaký semafor, bílá = neblbne se, červená = kvadrát. Ta by zasvítila nad Maďarskem, kde zavřeli hranice a šupem do karantény půjde každý, kdo vleze dovnitř. Ale nemylme se, blbne se všude, i když to budeme sledovat jen více méně z médií, nabudeme dojmu, že všude se blbne víc než u nás. Roušky nosí, kdo se cítí ohrožený, a to je v pořádku. V metru je to nutnost, v tramvaji doporučení. Pak jsou omezení počtu, ale aby se na lidi na chodníku sápali policajti, tak to opravdu u nás není. Uvědomme si to a užívejme si to, není to samozřejmost.

Mimochodem, napadá snad někoho, že by to byl dobrý nápad, že by agendu zdravotnictví převzal Brusel? To by červeně svítila půlka kontinentu!

Aston Ondřej Neff


Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek
Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek

Jestli hledáte milou knížku plnou barevných obrázků pro své děti, pak je právě tahle ideální. Hodí se pro školkové děti, ale i pro mladší školáky,...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.