12.7.2020 | Svátek má Bořek


Až na dno a ještě hlouběji

27.6.2019

Vždycky když už se zdá, že se nemůže sociální demokracie hlouběji propadnout do trapnosti, dojde k dramatickému zvratu. Ve středu se o to postaral její místopředseda Ondřej Veselý. Informoval veřejnost o tom, že jeho strana podává prezidentovi ultimativní požadavek, aby nahradil ministra Staňka panem Šmardou. 

Pokud to neudělá, Jan Hamáček že vyzve Andreje Babiše, aby na Zemana podal kompetenční žalobu. Jan Hamáček to vzápětí popřel a pak už jenom mlžil a zaplétal se. To vše se dělo na pozadí nekonečných parlamentních litanií, kdy sněmovna naplano, řekne někdo, nebo symbolicky, řekne jiný, vyzývá k nedůvěře Babišově vládě. Díky sociálním demokratům a komunistům má Babiš pozici pevnou.

Co je zřejmě naprostý vrchol trapnosti: ukazuje se, že snad Hamáček ani nemá možnost odchodem své strany nechat vládu padnout. Co totiž se Staňkem, který je a není ministrem? Podal vynucenou abdikaci a prezident ji nepřijal. Je tedy ministrem, nebo není?

Podškrtnuto sečteno: sněmovna vládě nedůvěru neodhlasuje, sociální demokraté z vlády neodejdou, Zeman Staňka neodvolá a na ostudu, která z toho všeho povstala, si za týden nikdo nevzpomene.

To už budou ostudy nové.

Rath do vězení

Po sedmiletých tahanicích je David Rath pravomocně odsouzen a momentálně to vypadá, že snad dokonce nastoupí do vězení. Rozsudek není z těch, které nás přesvědčí o výkonu práva. Jsou právní důvody pro to, aby Rath chycený se sedmi miliony v krabici od vína nebyl odsouzen kvůli korupci, jakkoli vše na korupci od samého začátku ukazovalo. Jsou to právní kličky, nad kterými občan nejspíš bude kroutit hlavou. Budiž útěchou připomínka, že Al Capone také nešel do vězení kvůli gangsterismu a vraždám, ale kvůli daňovým únikům. Ne nadarmo je paragraf tak zamotané písmeno.

Aston Ondřej Neff


Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.