27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Antipirát Babiš

16.6.2021

Předvolební kampaň se nám utěšeně rozbíhá. Můžeme sledovat i bizarní výjevy, na Fialově twitteru se například objevila fotka, jak se protagonisté Spolu zmítají na houpačce v liberecké iQLandii… Momentálně ovšem poutají nevíce pozornosti přestřelky mezi ANO a Piráty. 

Babiš si očividně vyvolil Piráty za nejnebezpečnější soupeře a pokračuje v jejich ostřelování v tom duchu, jaký předvedl ve svém (samochvalném) projevu před poslaneckou sněmovnou, když se tam opoblok pokoušel vládu sundat hlasováním o nedůvěře. Na to reaguje Ivan Bartoš, že Babiš má jediný program, totiž Antipirát.

Takže tu máme dva antiprogramy, Antibabiše a Antipiráta. Programový antibabišismus vedl opoblok do hlasovacího útoku hlavou proti zdi a už dávno před tím se v naší politice trvale usadil. Zato Antipirát je politické novum. Tento program se musí dříve či později vkrást i do programu Spolu, nemohou zůstat u houpání na houpačce. Když se hraje Antibabiš, přemýšlí volič, koho mám volit? Pirstan nebo Spolu? Ten divočejší vsadí na Piráty a to je něco, co nemůže Spolu potřebovat.

Přitom je to obvinění z antipirátismu nespravedlivé, pokud se tím myslí, že Babiš žádný jiný program nemá. Samozřejmě ho má. Vyluxoval ho sociálním demokratům, jako když pavouk vycucne mouchu, až z ní zbude jenom prázdná slupka. Všem přidáme a bude líp, to je ten program. Oproti tomu Piráti říkali: Pusťte nás na ně!

Tak je voliči pustili a nic se nestalo. Teď je musí přesvědčit, aby je pustili ještě víc. Jenom pak se může vize vězeňského autobusu v plném rozsahu naplnit.

Aston Ondřej Neff


TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.