18.5.2024 | Svátek má Nataša


Aktivismus proti zdravému rozumu

19.12.2009

Tak například Praha je detailně zachycená, takže kdokoli na světě si může prohlédnout, jak to zde vypadá, nejen v turisticky atraktivních místech, ale může procházet i hodně zastrčené kouty. Je to zajímavé, zábavné a užitečné. Mimo jiné je to velká reklama pro naše hlavní město, které nota bene v dnešní krušné době pociťuje odliv turistů se všemi ekonomickými důsledky z toho plynoucími.

To vše je důvod k ostrému vystoupení aktivismu. Nastoupili "ochránci soukromí". Jde o to, že projekt "zaznamenával osobní údaje jako jsou záběry obličejů kolemjdoucích, jmen na domovních zvoncích nebo poznávacích značek automobilů."

Řeknete "a co má bejt"? Já si to taky říkám.

V tomto týdnu jsem sledoval část debaty v rádiu na téma ochrany soukromí a byly tam i hlasy posluchačů a jeden pán říkal něco v tom smyslu, že když jde po ulici, je mu jedno, jestli ho při tom někdo snímá kamerou, protože nedělá nic, co by nemělo být snímáno kamerou. Na to oponoval ochranista aktivista pan Kužílek, že jak by mu bylo, kdyby ho někdo snímal v kuchyni (volně interpretováno, aktivistická "podání trestního oznámení", což je v newspeaku to, čemu se dřív říkalo udání, zdvořile odmítám). Jenže v tom je jádro pudla. Kuchyň je moje soukromí, kdežto na ulici nejsem v soukromí a mám se tam chovat, jak se sluší a patří. Pokud by Google sloužil k fízlování dejme tomu nevěrných manželů/elek, pak by to bylo na žalobu. Jenže zatím jsme nic podobného neslyšeli. Jen "aktivisté" usilují o zmaření něčeho, co je obecně vzato zajímavé, zábavné a užitečné. Zapadá to do konceptu ponurého světa bezrizikových bojovníků za prosazení politické korektnosti.