18.6.2024 | Svátek má Milan


ATENTÁT: Portrét pachatele

18.5.2024

Na twitterovém účtu @StrategickéMyšlení zaujaly postřehy o osobnosti Juraje Cintuly:

Atentátník se dle slovenského MV rozhodl zabít Fica hned po prezidentských volbách. Jeho politické zaměření je zřejmé ale možná trochu zmatené (což je dnes ale zase poměrně běžné). Nepochybně se toho budou snažit využít extrémisté obou stran radikálního politického tábora a už je mediální svět zahrnut nejrůznějšími dezinformacemi, které ho zařazují tu na bolševický tu na fašistický konec radikálního spektra.

Jeho text proč podporuje skupinu Slovenští Branci je poměrně naivní, píše, že „nechce aby se po Evropě pohybovali dobrodruhové s hákovými kříži či výtržníci, kteří vše rozbíjí“ a že se při vzniku té organizace staly chyby. Pokusil se založit politické Hnutí podporující zvolení Čaputové prezidentkou a účastnil se demonstrací Progresivného Slovenska proti Ficovi (byť progresivisté odmítly dezinformaci, že byl jejich členem). Nepochybně se budou motivace a zejména jeho politické postoje rozebírat a každá z radikálních stran se bude snažit dezinformaci vzbudit dojem, že byl příznivec právě jejich oponentů.

Jenže co když je problém mnohem horší. Cintula se zdá jako klasický příklad „dobrého“ aktivisty, nabízel ubytování uprchlíkům před válkou na Ukrajině, někdo koho nazýváme „sluníčkář“.

Jeho politické postoje byly evidentně formovány mainstreamovými médii, které podpořily jeho aktivistický přístup k životu a snahu být „na té správné straně“ ale zároveň byla jeho „politická“ filozofie značně zmatená a zřejmě naprosto ztracená v základních pojmech v tom co je pravice, levice, svoboda, spravedlnost, volnost atd.

A to je to nejhorší, takové „ztracení“ v ideologii je dnes vidět u velké části veřejných aktivistů a zejména u naprosté většiny těch „levicových či progresivistických“ kteří dnes na jedné straně krutobolševicky bojují za „svobodu všech“ ale zároveň podporují naprosto totalitní praktiky.

Tedy to nejhorší na tom tedy je, že se to může opakovat, ideologicky totálně ztracený člověk s aktivistickým přístupem a prostředky dojde k názoru, že jediné řešení jak „zachránit svět“ je zlikvidovat někoho, koho mu média kterým věří (či lidé) označí za největšího škůdce dobra.

aten

Redakční poznámka k výše uvedénu:
V tomhle případě řezala dvouruční pila a tahalo se z obou stran.
Aston