24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

ATENTÁT: Portrét pachatele

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Píchová 18.5.2024 11:08

Tak ten pachatel prošel evidentně velkou proměnou - z původně přesvědčeného hlasatele nenásilí a proti nenávisti, se stal stal někdo, kdo se rozhodl "zachránit demokracii" na Slovensku vraždou. Protože přesně tak mu to dlouho mainstream i opozice, co prohrála volby, cpala do hlavy - Fico je Hitler, fašista, nastolí diktaturu, unese demokracii......v čele s Denníkem N, Aktualitami a slovenskou televizí. Korunu tomu dal Šimečka se svým Progresivním Slovenskem, který odmítl uznat výsledky voleb a zřejmě dle svého vlastního manuálu, který napsal jako student ve Velké Británii, toužil po nějakém tom majdanu, který svrhne legálně zvolenou vládu - kde majdan hodnotí jako něco přínosného = "demokratizaci" a zmiňujete se tam i o oběti, která děj nastartuje. Je to jeho staré dílko, ale ukazuje, jak uvažuje. Jeho poslední prohlášení . "uděláme všechno, aby Fico nemohl vládnout" je přesně to, co takovíto blázni, jako ten slovenský atentátník, potřebují ke svému rozhodnutí "zachránit demokracii". **A všichni výše uvedení, cíleně bičující agresivní nenávist vůči legitimně zvolené vládě, po atentátu dělají gesta a blábolí o tom, že se mají všichni smířit a ukončit propagandu nenávisti - nechutné pokrytectví. ** Zajímavé je, že atentátníka velmi, ale velmi iritovaly změny, které chystala slovenská vláda v RTVS (=ekvivalent České televize) - hodně o tom rozhořčeně mluvil - svým činem chtěl "bojovat" za tuto televizi - naše ČT o tom ani nemukne :)). A propo - Kyjev se vyjádřil, že to musí slovenská policie vyšetřit, zda tam není nějaká "ruská stopa".

H. Scholzova 18.5.2024 16:07

Nespletla jste se? Pokud vím, byl to Putin, kdo vyzýval k hledání ukrajinské stopy.

R. Langer 19.5.2024 5:40

Možná by se mohla hledat i nějaká Bruselská stopa. ;-)

L. Kuča 19.5.2024 18:12

Kdepak, já myslím, že v pozadí útoku byli Křováci. Ani establishment Hondurasu bych nevyloučil.

M. Dvořák 18.5.2024 16:22

R^

P. Diviš 18.5.2024 18:24

Jo, všechno současná opozice a současná koalice + SNS a další byli a jsou šiřiteli pravé křesťanské lásky a smíření!

(pozor, ironie)

K. Křivan 18.5.2024 11:01

Matásek sdílel obrázek v barvách strany SMER-SD, kde je napsáno "Pic ho."

Jenže kdo je vlastně herec David Matásek? A jaké jsou jeho hodnoty? Měl čtyři manželky a s každou z jedno dítě. Za komunismu byl sám prominentní děcko, které si v rámci rebelských let, a protože to bylo in, s radostí s Orlíkem prozpěvoval "Bílou ligu". Když ovšem začala být in migrace a globalisté, tak se z Bílé ligy stala liga černá, a z rasisty Matáska multikulti šmejd, co sem chtěl vozit spolu se Šojdrovou vousaté "sirotky". Od komunisty, rasisty, skinheada, multikulturalisty, globalisty a sluníčkového havlisty se nám přerodil do posmívače, ba dokonce možná schvalovače atentátů na premiéra.

J. Konečný 18.5.2024 9:34

Politolog Mlejnek mě teď pobavil. Neví, proč tolik lidí nesnáší Markétu Pekarovou Adamovou. Já bych mu jen připomněl dobu kdy v čele Parlamentu byl Milan Uhde za ODS. Sice s ODS hlasoval, ale jinak vystupoval naprosto neutrálně, byl tam pro všechny poslance a taky nikdy nebyl vystaven útokům opozice. Je to vzdělaný, kultivovaný a skromný člověk, který paradoxně na rozdíl od Markéty se na toto své období dívá kriticky. Já jako havlista nenávistí netrpím, ale paní Markéta kromě své namyšlenosti nenabízí nic. Je to ale vina Petra Fialy, kdyby po volbách nabídl ten post Babišovi , jak bylo dřív zvykem a MPA dal nějaké ministerstvo , zapojil by i opozici, ta by nemohla být tak hysterická a s vlastním předsedou blokovat Parlament. Fiala je prostě špatný politik

L. Píchová 18.5.2024 10:48

tak s MPA se přeci původně počítalo na MPSV - jenže když si musela pětikolka přiznat, že by to byla zřejmě katastrofa, protože na to MPA nemá, tak ji museli někam uplacírovat .

I. Lyčka 18.5.2024 17:53

To ve Strakovce nemají záchody?

P. Brich 18.5.2024 14:28

Do Sněmovny byly zvoleny 2 subjekty: SPOLU a PIRSTAN. Hned po ustavení Sněmovny se rozdělili na prvočinitele a Sněmovnu ovládá pětikoalice - účelový podvod. Protože by se koryto za odměnu za boj proti Babišovi nedostalo pro každého pretendenta z pětikolky, SPD nedostala místopředsedu Sněmovny, ale protože i tak to bylo málo, vytvořila se místa pro další místopředsedy. Ministerstva by se také nedostala na každého pretendenta z pětikolky, tak se vytvořila další vyžírková ministerstva. Protože i to bylo pro vítěze málo, vytvořili se další sinekury - neomezený počet náměstků na ministerstvech. Koryta a vysávání státního rozpočtu je tmel, který tuto vládní pětikoalici drží pohromadě.

Aby jim koryta zůstala, snaží se uzákonit korespondenční volby (jak prokázaly prezidentské volby v USA, je to spolehlivá cesta jak dosáhnout požadovaného výsledku voleb) s rozdáváním občanství (a tím volebního práva) i pro cizí státní příslušníky - stačí jen prohlásit, že jeho pra, pra, pra, prapředek žil v ČSR. Proto tyto strany jsou nevolitelné:

(Piráti + STAN) = údajně do voleb každá zvlášť

(KDU-ČSL + TOP09 + ODS) = SPOLU

V. Petr 18.5.2024 22:52

R^R^R^

R. Meišner 18.5.2024 9:08

zkrátka podivín s vymaštěným mozkem--- takových ovšem běhá po světě hafo,- jen ne všichni chtějí zabíjet. ale příklady táhnou,--teď aby se všichni politici báli vystrčit nos. 8-o

J. Nevrkla 18.5.2024 8:55

Herec Národního divadla Matásek dá po atentátu na sociální sítě své vyjádření na podkladu v barvě Ficovy strany - PIC HO.

Z řady umělců, kavárníků, pravdoláskařů či sluníčkářů, se stávají opovržení hodní dobytci. Do divadla už bych na něj nešel.

K. Křivan 18.5.2024 11:11

Kdyby všichni slušní lidi poslali na ND mail. "dokud u vás bude Matásek, tak nebudu váš divák." Kdyby dostali alespoň sto tisíc takových mailů. určitě by zareagovali, a Matásek by letěl. A nikde by se už neuchytil. Leda snad u popelářů. ;-D

M. Jindřich 18.5.2024 8:47

Novináři si musí uvědomit, že takové jednodušší jedince staví do pozice "Jsme ve válce a musíme zachránit stát". Někdo prostě nechápe, že to jsou manipulativni techniky:Jdi za plentu a hoď nám to tam. Přesvědčují lidi ze jsou skutečně ohrožení a musí bojovat proti zlu.

P. Dvořák 18.5.2024 8:55

Vy jste opravdu přesvědčený, že nejsme nijak a ničím (nikým) skutečně ohrožení a nemusíme bojovat proti zlu? 8-o

V. Petr 18.5.2024 22:53

Ohrožuje nás islám a migranti!

L. Žaloudek 18.5.2024 7:08

To by mě zajímalo, jak na té fotce toho chlapa našli?

P. Dvořák 18.5.2024 8:12

To co vidíte na fotce, může být úmyslně "špatně viditelné". Pro veřejnost prostě uberete pixely a po zvětšení máte obličeje rozpliznuté.

Viděl jsem fotku z první inaugurace Obamy 2008 (!) a na ní byly na vzdálenost několika set metrů po přiblížení obličeje rozeznatelné jak portréty na zarámované svatební fotografii.

Když k tomu přidáte dnešní "rozeznávače" obličejů, v čem je problém?

M. Mařák 18.5.2024 8:16

V dnešní době lze také jednoduše vyrobit jakoukoli fotomontáž a to i videa. Fotografie již tak nějak ztratila vypovídající hodnotu, jakou měla kdysi, řekl bych.

P. Dvořák 18.5.2024 8:52

To je další možnost.

Dosud používám náš Zoner, začínal jsem kdysi u "třináctky" a dnes je to Zoner Photo Studio X (ZPS X). Obzvlášť se mi líbilo vytvářet různé koláže, vrstvením dávat upravenou fotografii do upravené fotografie a pod. Jenže dnes, s novou UI, to přestává mít smysl a budou zcela dostačovat funkce Oříznout, Doostřit, Velikost, Křivky - na úpravu světlosti nebo kontrastu, Barevnost, Teplota barev.

V. Pavelka 18.5.2024 9:29

Blava je malá , a všichni zpovykaní se znají !?:-P

Z. Jemelík 18.5.2024 1:25

Svět není chráněn vůbec ničím před náhodně se vyskytujícími ozbrojenými magory.

P. Dvořák 18.5.2024 8:14

Na složení Evropské komise a na výsledných produktech vidíme, že ani nemusí mít žádnou zbraň.