25.5.2022 | Svátek má Viola


Absurdní fraška

26.8.2021

Mluví se o absurdním dramatu, ale to, co se bude ve čtvrtek odehrávat na půdě parlamentu, bude spíš fraška než drama. Bezpečnostní výbor se bude zabývat groteskním obviněním ze strany prezidenta Miloše Zemana, že je jeho okolí odposloucháváno BIS, a protože on nemá telefon, je tudíž odposloucháván i on. 

Tenhle pobuřující nesmysl se stal dokonce municí pro některé upachtěné politické subjekty usilující o úspěch v nadcházejících volbách. Prezident používající telefon soukromé osoby Nejedlého – muže bez šance získat prověrku, notoricky zapleteného s Rusy? Vzpomeňme na aféru Hillary Clintonové. Ta se nestala prezidentkou Spojených států mimo jiné proto, že používala soukromý mail ke služební komunikaci. Dovedete si představit, že by požádala nějakého čínského lobbistu „hele, puč mi telefon“?

Ta věc je tak strašně trapná a tak poškozuje pověst republiky (co je to za stát, že má takového šaška v čele), že by bylo nejlépe kolem ní chodit po špičkách a nemluvit o ní. Bohužel, v našem žabomyším politickém prostředí se k ohřívání polívčičky použije jakýkoli plamínek, i kdyby to měl být plamínek zapáleného prdu z čísi prdele.

Ostatně doufám, že BIS s povolením soudu skutečně sleduje soukromou osobu Nejedlého a má na něho spis. Je to jeden z lidí, kteří by se měli za své činy zodpovídat před vyšetřujícími orgány a když bude dost důkazů, pak tedy před soudem.

Aston Ondřej Neff