16.8.2022 | Svátek má Jáchym


ÚVAHA: Hlavní viník

20.11.2015

Doufám, že dnes už je každému jasné, kdo k nám posílá tzv. uprchlíky. Pamatujete se, jak jsme se všichni ptali: „Kdo to všechno řídí?“ Ano, je to Vladimír Vladimírovič.

Pro jeho propagační mašinu, která je značně úspěšná i mezi pokročilejšími Evropany, nebyl zřejmě problém zblbnout miliony Arabů tvrzením, že v Evropě na ně čeká ráj s otevřenou náručí, a chytrým využitím rozpínavosti z podstaty militantního islámu zasadit Evropě a zvláště Německu protiúder za Ukrajinu a následné hospodářské sankce. Sankce totiž začínají bolet. Zboží ve výkladních skříních jeho postkomunismu náhle vypadá jako za Brežněva a umělá nová vlna ruského vlastenectví by mohla dostat trhlinu. Ostatně státem řízené ultravlastenectví bylo na počátku každého velkého válečného konfliktu moderních dějin.

Ovšem jeho trollové z Olgina to tentokrát trochu přepískli. Vymysleli jakousi těžko ověřitelnou stížnost amerických pilotů, že IS není bombardován efektivně, a vzápětí „ověřenou“ zprávu o tom, že IS byl založen přímo Pentagonem. Neuplynul ani týden a armáda svatého Vladimíra se tam vydala udělat pořádek. Po svém, jak jinak. Vzhledem k vybroušené dokonalosti jeho propagandistické kampaně je zřejmé, kdo si existenci IS přál a kdo ho bude dál co nejdéle udržovat při životě. Milion mohamedánů do Evropy, to je teprve začátek. Jsem zvědav, kdy se Evropané včetně nás probudí a pochopí, že třetí světová válka již začala. Tentokrát velice vychytrale, téměř inovativně.

Jinak děkuji kolegům, kteří mi výplody z Olgina nebo Jasenova posílají. Pomáhá mi to udělat si přesnější obrázek o pravém stavu věcí. Vzpomeňte si, jak nás ti nejlepší pedagogové ve škole učili používat mozek. Ti šťastnější z nás nakonec pochopili, co je to logika, kauzalita, dialektický trojúhelník... Proto doporučuji, při čtení jakékoli zprávy si nejprve položte otázku: Cui bono.