Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

USA: Udělejte si jídlo raději na grilu…

diskuse (95)

Letos, stejně jako loni, předloni a předpředloni se očekává v Kalifornii, v nejbohatším americkém státě, nedostatek elektřiny. Meteorologické modely připravují obyvatele Golden State na extrémní vedra, která se mají protáhnout až do druhé poloviny září. Stejně jako loni, předloni a předpředloni.

Demokratická vláda v čele s guvernérem Gavinem Newsomem je spokojena s naplňováním klimatických modelů, vítězně tvrdí, že bude ještě hůř, a navzájem se utvrzuje, že za neúprosné vedro může globální oteplování planety Země zaviněné sobeckým spalováním fosilních paliv. Stejně jako loni, předloni a předpředloni.

Kalifornský „zelený zázrak“

Demokratická vláda v Kalifornii se tak – stejně jako loni, předloni a předpředloni – nachází v nezáviděníhodné situaci. Je v kleštích své vlastní politiky – na jedné straně agresivně tlačí na snižování uhlíkových emisí a popohání k rychlejšímu přechodu na obnovitelné zdroje energie a na druhé straně dlouhodobě trpí nedostatkem elektřiny, neboť alternativní zdroje nejsou schopné poptávku uspokojit.

Tato situace až nápadně připomíná činnost Prognostického ústavu Československé akademii věd, výkladní skříni pokročilé politické ekonomie, který za pomoci sofistikovaných modelů dovedl celkem přesně předpovědět nedostatek konkrétního okruhu spotřebního zboží. Bylo sice úchvatné, jakými odborníky tento ústav disponoval, ale na jejich konstatování vůdci socialistického ráje reagovali tak maximálně občasným nařízením pracovních sobot, což nakonec nedostatek toaletního papíru sice neodvrátilo, ale zato se splnil a nejčastěji i překročil plán.

Kalifornský „zelený zázrak“ trpí podobně zásadními symptomy socialistického ráje, když neustále upozorňuje na oteplování planety, a přesto, že o tom od pokrokových vědců dlouhé roky ví, nedokáže své obyvatele před horkem ochránit. Jen tvrdí, že na jejich slova došlo. Stejně jako českoslovenští komunisté, kteří vše vsadili na plnění plánu bez ohledu na poptávku spotřebitelů.

Plánované výpadky elektřiny

Jinak řečeno, Kalifornie ponechá i letos, stejně jako loni, předloni a předpředloni, milióny svých obyvatel na pospas horku a tmě za pomoci „plánovaných výpadků elektřiny“.

„Nejlepším způsobem, jak snížit nejistotu ohledně dostatku energetických zdrojů, je jednoduše zaplatit spotřebitelům za nižší spotřebu ve špičkách,“ řekl Abe Stanway, ředitel Amperon Holdings Inc., která poskytuje analýzy spotřeby energetickým společnostem. Jak přesně by mělo vypadat placení spotřebitelům za to, že neodeberou elektřinu, není ještě jasné, ale místní vláda sociální spravedlnosti o vyplácení finančních bonusů odpovědným odběratelům vážně uvažuje.

K situaci s plánovaným nedostatkem elektřiny se přihlásila i Kalifornská komise pro veřejné služby, když radí spotřebitelům, aby v době od 16:00 do 21:00 hod.:

– nenabíjeli své mobilní telefony a notebooky
– neprali prádlo
– místo sušiček pověsili prádlo ven
– vypnuli venkovní světla
– neotvírali zbytečně ledničky a mrazáky
– přestěhovali si nábytek v domě tak, aby nebránil přirozené cirkulaci vzduchu
– zatemnili okna.

Třešinka na dortu, kterou bych rád vypíchl, poněvadž by se za ni nestyděl ani Miloš Jakeš, je rada nad zlato: Místo vaření v elektrické troubě si něco upečte na venkovním grilu.

Guvernér, co neumí psát čísla

Na obrázku vidíme guvernéra Zlatého státu Kalifornie a člena Demokratické strany USA Gavina Newsoma (53).

Gavin Newsom

HDP Kalifornie činí cca 3 bilióny dolarů, což je přibližně dvanáctkrát vyšší výkon, než má Česká republika. Kalifornie je šestou nejvýkonnější ekonomikou světa, výkonnější než Francie nebo Velká Británie. Skutečnost, že Kalifornie ve jménu klimatické fantasmagorie není schopná zajistit základní služby svému obyvatelstvu, je ironicky přičítána těžké dyslexii, kterou guvernér Newsom od malička trpí. Velké potíže mu dělá především psaní čísel.

Jeho porucha mu naopak vůbec nepřekáží v podnikání, kde dosáhl výrazných úspěchů se svou vinařskou firmou PlumpJack Winery. Větší část firmy v roce 2004 prodal, když se stal starostou San Franciska.

Při starostování se proslavil zejména tím, že oddával páry stejného pohlaví, přičemž Nejvyšší soud státu Kalifornie tato manželství zrušil, protože byla v rozporu se zákonem.

Guvernérem státu je od ledna 2019 a zažil už tři vážné pokusy o odvolání z funkce. Důvody se víceméně opakují, guvernér se stará více a lépe o nelegální přistěhovalce, zatímco své obyvatele stíhá vysokými daněmi.

Trest smrti, který je v Kalifornii umožněn vykonat, guvernér Newsom označil za „rasistický systém…, který udržuje nerovnost“. V současné době pobývá v celách smrti 737 vězňů, které guvernér odmítá popravit. Vloni v září oproti tomu podepsal zákon nařizující umístit vězně, kteří o sobě tvrdí, že mají opačné pohlaví, do cel spolu s těmi, kteří pohlavím odpovídají tvrzení vězně.

Guvernér Newsom je katolík, je podruhé ženatý a se svou druhou manželkou má čtyři děti. Mezitím tedy ještě stačil rozbít manželství svému příteli Alexi Tourkovi, abych nezapomněl…

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Obrana demokracie je důležitější než jakákoliv funkce, řekl americký prezident Joe Biden v projevu,...

kpu Klára Pukovcová, ČTK
24. 7. 2024

Dálnici D5 na 67,5 km ve směru na Rozvadov uzavřela ve středu odpoledne dopravní nehoda tří...

ČTK, Lidovky.cz
25. 7. 2024

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí...

Roman Šitner
25. 7. 2024

Čeští architekti zkusili pracovat s novým systémem povolování staveb. Hned ale naráželi na potíže a...

Marcel Kabát
25. 7. 2024

Jeden je dávno mrtvý a druhý osudově nekompatibilní s ostatními superhrdiny. Přesto právě tahle...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz