21.10.2020 | Svátek má Brigita


SVĚT: Palestinci a jejich oblíbená kniha Mein Kampf

12.8.2015

Je překvapivé, že lidskoprávní organizace typu Antifa.cz tvrdí, že jsou proti fašismu a neonacismu, ale v Palestině stojí na straně hitlerovců, kteří usínají s Mein Kampfem pod polštářem.

Tuhle jsem narazil na satirický článek Problém s židovskými uprchlíky destabilizuje Evropu (A2alarm.cz, 2.7.2015), kde autor přirovnává, že odmítat muslimské osadníky je stejné jako nepomoci Židům prchajícím před Hitlerem. S článkem nesouhlasím. Omezení muslimské imigrace by naopak Židům pomohlo.

Izraelský premiér Netanjahu před časem vyzval evropské Židy k odchodu do Izraele, který jim poskytne azyl. Proč? S přílivem muslimských imigrantů v Evropy přibývá antisemitských útoků. Také předseda Evropského židovského kongresu Moše Kantor se obává, že evropští Židé stojí před dalším exodem z Evropy. I nový pražský rabín David Peter souhlasí, že antisemitismus dnes nejvíce živí muslimové.

Židů se bohužel nemá kdo zastat. Lidskoprávní organizace, které mají boj s xenofobií v popisu práce, jsou bohužel samy posedlé antisemitismem. Uvedu příklad. Levicový starosta švédské obce Malmö, kde silná muslimská komunita terorizuje Židy, nehnul na ochranu pronásledovaných ani prstem. Prý nejde o antisemitismus, ale o oprávněné rozhořčení veřejnosti nad zločiny Izraele. Jako by švédský Žid mohl za politiku izraelské vlády!

Antifašistické organizace – pro mě nepochopitelně – samy šíří antisemitské texty (říkají tomu „antisionismus“) a snaží se rozdmýchávat protižidovskou nenávist. Nesou tak svůj díl viny. Narozdíl od křesťanského antisemitismu (A.B.Bartoš), který je dnes jen kuriozitou ze starých časů, antisionismus je opravdu nebezpečný.

kampf1

Emigrace Židů z Evropy do Izraele roste

Po roce 1990 stouplo muslimské přistěhovalectví do Evropy. A počet židů prchajících z Evropy do Izraele se zdvojnásobil. V letech 2010-2015 po vlně muslimských útoků na evropské Židy došlo k dalšímu zdvojnásobení úprku židů z Evropy. Emigrace do USA a jiných zemí v této statistice není zahrnuta. (Viz)

Vadí mi, že v případě antisionismu se levice nedrží vlastních hodnot. V jednom kuse vykládají, jak je špatná xenofobie proti přistěhovalcům. Ale když těmi přistěhovalci jsou Židé, najednou na své zásady zapomenou jako na smrt. Proč ten dvojí metr? Bohužel, antisemitismus patří k jistým proudům levicového myšlení už od Marxova článku „Židovská otázka“.

Ovšem, není přistěhovalec jako přistěhovalec. Když přicházeli Židé do Palestiny, nepřicházeli - na rozdíl od dnešních uprchlíků, kteří dnes plní stránky novin - s nataženou daní, aby se nechali živit. Nedělali bordel, nekradli, nepáchali výtržnosti, poctivě pracovali. Tam, kde dříve byla jen poušť, tam Izraelci vybudovali vzkvétající zahradu. Přinesli investice a know-how.

Palestinci neměli ke své xenofobii důvod. Pouze se cítili zahanbeni, že přistěhovalci umí s tou samou půdou hospodařit lépe. Namítáte, že antisionismus není totéž co antisemitismus? Omyl. Palestinská zášť měla stejné důvody jako antisemitismus v Evropě. Židé se stovky let specializovali na život ve městech (zatímco my většinu dějin strávili coby rolníci), a měli proto v obchodě lepší výsledky než domorodci. Takže byli vnímáni jako konkurence.

kampf2

Arabské vydání Mein Kampfu. V muslimských zemích bestseller.

Palestinská nenávist k židům ve 30. letech se dá těžko označit jinak než jako xenofobie. Nechtěli ve své zemi přistěhovalce. Odmítali pomoci uprchlíkům - z Německa. Palestinský slogan „min al-nahr ila al-bahr“ (Od řeky Jordánu až k moři) je velmi podobný heslu českých nacionalistů „Čechy Čechům“. Ve smyslu, že Palestina je od Jordánu až k moři muslimská a nikdo jiný tam prý nemá co dělat.

Z čeho že to odvozují Arabové své právo na Palestinu? Dobyli ji – čili ukradli – v sedmém století. Levice ale arabský kolonialismus a imperialismus nikdy nekritizuje – jen ten evropský. Novodobí Židé v Palestině nic neukradli. Legálně si koupili půdu v Palestině a na té začali hospodařit.

kampf3

Organizace jako Hamás či Hizbaláh místo salutování hajlují. Prý po vzoru Římanů... kteří před 2000 lety vyhnali Židy z Palestiny.

Xenofobie dohnala Palestince do náručí nacistického režimu. Náboženský vůdce palestinských muslimů, Velký Muftí Jeruzaléma Amín al-Husajní, se spřátelil s Adolfem Eichmanem, který v roce 1937 navštívil Palestinu. Později Eichman vzal svého kamaráda i na exkurzi na plynové komory do Osvětimi. V roce 1941 muftího osobně přijal Adolf Hitler a ohromně si notovali, že s Židy je nutno zatočit. Mein Kampf byl a stále je mezi Palestinci bestseller (na šestém místě v žebříčku nejprodávanějších knih - viz). Když zemřel, pochodeň antisemitismu po Velkém Muftím převzal jeho synovec Jásir Arafat (celým jménem Mohammed Abdel-Raouf Arafat As Qudwa al-Husseini).

Palestince jejich nenávist dohnala k podpoře hnutí směřujícího k potlačení lidských práv a svobod. Dodnes Hamás a Hizbaláh používají jako vojenský pozdrav fašistické vztyčení ruky po vzoru Mussoliniho a Hitlera. Nebo možná po vzoru Římanů (Ave Caesar), kteří kdysi Židy odtud vyhnali do diaspory. Když Miloš Zeman ještě jako premiér byl v Jeruzalémě, přirovnal trefně Arafata k Hitlerovi.

kampf4

Jeruzalémský muftí s Hitlerem. Vpravo muftího synovec Arafat. Držitel Nobelovy ceny míru za terorismus.

Antifašističtí aktivisté (Antifa) obhajují antisemitskou politiku Hitlerova přítele Muftího a jeho synovce Arafata. Podle Antifa byl Hitler vlastně asi antifašista, protože bojoval proti sionistům, kteří prý věří, že jsou vyšší vyvolená rasa. Ehm.

Xenofobní Palestinci opakovaně proti imigrantům protestovali a napadali je. V roce 1929 Palestinci uspořádali pogrom na přistěhovalce. Při pogromu v Hebronu téhož roku zahynulo 69 lidí. Vznikla komanda „Černá ruka“ (1930, al-Qassam), která terorizovala jednotlivé imigranty. Při nepokojích Palestinců 1936-39 zahynulo tolik přistěhovalců, že si museli začít své osady z obavy o život opevňovat. Od té doby se změnilo jen to, že místo házení kamenů palestinští teroristé střílejí rakety… Přičemž se hrdinně schovávají za civilisty.

Je překvapivé, že lidskoprávní organizace typu Antifa.cz tvrdí, že jsou proti fašismu a neonacismu, ale v Palestině stojí na straně hitlerovců, kteří usínají s Mein Kampfem pod polštářem. Čeští antifašisté by si v tomto měli vzít příklad ze svých německých kolegů, kteří Izrael podporují.

******************************************************
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Ušetřila jsem při online nákupech vánočních dárků. Jak se mi to podařilo?
Ušetřila jsem při online nákupech vánočních dárků. Jak se mi to podařilo?

A je to zase tady! Vánoce jsou za rohem. A zvláště pokud se chystáte pořídit nějaké dárky přes internet, rozhodně se vyplatí nakupovat ještě před...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.