2.3.2021 | Svátek má Anežka


SVĚT: Íránské rakety na jejich hlavu

12.2.2007

Před několika dny nabídly Spojené státy České republice, že na jejím území umístí radarovou stanici, která by byla součástí obranného systému proti balistickým raketám. Je celkem jasné, o co jde. Je to ochrana před konkretním nebezpečím Íránu, který se v současnosti snaží vyrobit atomovou bombu a rakety, které doletí do Evropy a nastolí tu kalifát. Příprava na takovou eventualitu je správná a na místě. Jen málo lidí tedy odpovědělo na radar obvyklým předpovídatelným způsobem, demonstracemi za „mír”, proti „imperialismu“ a proti radaru. To jsou pravděpodobně ti, kdo nenávidí všechny lidi a chtějí, aby rakety dopadly na všechny, kteří pracují a těší se za života a vychovávají své děti.

Samozřejmě že teď kolují pověsti o všem možném. Třeba o tom, že íránské rakety sem beztak nedoletí (jak to ti vševědoucí znalci vědí a odkud?), že se strefí právě do vesnice vedle (proč by se měly strefovat, když bude obranný systém fungovat? snad se spíše strefí, když systém fungovat nebude), a že radar bude rušit telefony a mobily (nebude, léta jsem měl elektrofyziologickou laboratoř hned vedle továrny na radary a musel jsem se moc namáhat, abych něco od nich zachytil na opravdu citlivé aparatuře). Prostě lidová fantasie zapracovala.

K pověstem se přidal také ruský vojenský aparát, který dost dobře nechápu. Takto už dávno nezapracoval. Hrozí raketami, které budou létat nepředvídatelným způsobem a nás zničí, když si u nás Američané ten radar postaví. O co jde? Copak není v Evropě mír? Copak se vrátila studená válka? Copak chce Putin zničit Evropu, Jince a nás všechny? Nějak jej nechápu, my se snažíme o co možná nejdokonalejší ochranu své země a Putin nám teď začal hrozit jakýmisi raketami, které se od nich, Rusů, dostanou do Jinců bez námahy. Proč asi? Chce Putin napadnout Českou republiku? To snad nemyslí vážně. Přece také ví něco o vzájemně zaručeném sebezničení, o tom, že jsme členy NATO, a přece si nemůže dovolit raketový útok na kteroukoli evropskou zemi, člena NATO. Copak chce zničit sám sebe a svoji zemi? Nebo je to jen takové holedbání něčím, co možná Rusko má nebo spíše nemá a chtělo se tím pochlubit a tohle byla vhodná příležitost? Nebo mu něco z úst ujelo, co nemělo. To se ale v politice zpravidla neděje, to, co vypadá jako náhoda, náhodou zpravidla není. Anebo, nejpravděpodobněji, je to projev nechvalně proslulého odvěkého ruského imperialismu? A spojenectví s Íránem se k tomu hodí.

Pak by heslo NE IMPERIALISMU bylo na místě.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.