20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


SVĚT: Groteskní západní dětinství

16.6.2020

Převzato se souhlasem z Arutz Sheva israelnationalnews.com,
Zdroj: It’s not about racism, fools, it’s about Western folly

Pokleknutí je v západní kultuře významný rituál. Kleknutí za George Floyda je výrazem groteskního západního dětinství. Tvrdím to, přestože vím, že ti, kdo neklekají, jsou dnes pokládáni za amorální zrůdy. Klekají všichni - premiéři, novináři, poslanci, policie... Když Londýňané protestovali proti incidentu v Minneapolisu, policie hlídající brány Downing Street byla vyzvána, aby „padla na kolena“. Udělali to čtyři policisté. Lidé v Británii vyšli v tisících na ulici a padali na kolena, jako by byli zhypnotizovaní.

Odpovídá to tvrzení, že západní společnost jako celek je rasistická. Je to forma ideologické hysterie, díky níž ti, kdo klečí, jsou na „správné straně“. V několika videích jsme dokonce viděli, jak se američtí běloši líbají boty svých černých krajanů, aby se jim omluvili.

„Jsi bílý? Kaj se, i ty jsi zabil George Floyda!“ Být bílý se stalo jakýmsi prvotním hříchem. Pokud se nekajete za to, že jste bílí, nevzdáváte hold masovému přistěhovalectví a multikulturalismu, jste „bílým povýšencem“. Canterburský arcibiskup vyzval „bílé křesťany“, aby „činili pokání ze svých předsudků“. Časopis Time: „Běloši svou bílou nadřazenost zdědili.“ Zdědili!

Americké univerzity jsou plné kurzů o „bílých privilegiích“ a když se podíváte na akademické kalendáře ve Francii, jsou zde konference „bílým nepřístupné“. V Paříži nejste dostatečně módní, pokud nepíšete o la blanchité (bělosti). Každý masakr, kde vrah je bílý, odstartuje globální hromadné rituální pokání.

Utoya? Běloch. Christchurch? Běloch. Černoch zabil černocha? To ve zprávách nebude. Muslimové zabíjejí Židy a křesťany? Ticho po pěšině. Křesťané zabíjejí muslimy? Na první stránce. Bělošský obchod s černými otroky? Všude. Arabsko-islámské obchodování s černými otroky? Tabu.

Celá minulost se promítá do současné generace: kolonialismus, křížové výpravy, zrození Ameriky, nacismus, otroctví, to vše má na svědomí týž historický původce, vše zákonitě vychází z vašich bílých genů. Světem dnes hýbe nová velká pravda: Bílý muž je už ve své prapodstatě špatný.

Autor je italský novinář z deníku Il Foglio, dvakrát týdně píše sloupek do izraelského zpravodajského serveru Arutz Sheva, publikuje ve Wall Street Journal, Frontpage, Gatestone a Commentary.

Přeložil Pavel Mareš