25.9.2023 | Svátek má Zlata


RUSKO: Zlo, které glorifikuje zločiny

11.11.2022

Kreml nemá žádné morální právo vytýkat Kyjevu Banderu, když sám velebí daleko horší stvůry, jako třeba Lenina, Stalina nebo Dzeržinského. Denacifikaci nepotřebuje Ukrajina, to Rusko potřebuje dekomunizaci.

Když tak poslouchám válečného zločince Putina, napadají mne citát z Krylovy písně, „na rohu ulice vrah o morálce káže,“ nebo také Ježíšův výrok z Matoušova a Lukášova evengelia: „Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve svém vlastním oku nepozoruješ,“ kterým Kristus řádně tepal pokrytectví. A nynější vládce Kremlu je nejen zrůdou, ale i tvůrcem lží a přetvářky.

Při nedávném smutném výročí bolševického puče, je dobré si připomenout, že Rusko se dosud nevypořádalo se smutným dědictvím socialismu a nadále jsou v této zemi velebeni masoví komunističtí vrazi, proti kterým byl Ukrajincům tolik vytýkaný Bandera obyčejný břídil. Dokonce i přes změny v devadesátých letech se pořád po rudých vrazích jmenují i města, například Kaliningrad.

Jeden z nejhorších vrahů v dějinách lidstva Stalin je v Rusku stále ctěn jako geniální vojevůdce, což je ovšem velká lež. Tento komunistický papaláš je hlavním viníkem velkých porážek Rudé armády v roce 194. Její pozdější slavná vítězství patří k zásluhám velitelů, mezi něž například patřil maršál Žukov. Stalin má na svědomí uměle vyvolaný hladomor v třicátých letech, vykonstruované procesy a miliony mrtvých lidí. V putinovském Rusku jsou však otvírány jeho muzea, stavěny jeho sochy, a bagatelizovány jeho zločiny.

Felix Dzeržinskij byl šéfém tajné policie zvané Čeka, která si nezadala s nacistickým gestapem a jako takový byl strůjce masových vražd a brutálních represí. Současnou ruskou tajnou službou FSB je veleben jako její slavný předchůdce, v jejím sídle visí jeho portréty. V Krasnodaru byl nedávno odhalen jeho památník. To je stejné, jako kdyby byl v Německu uctíván šéf gestapa a SS Heinrich Himmler.

V ruských městech stojí tisíce soch hlavního komunistického netvora a původce rudého zla Lenina. Jeho mumie v mauzoleu stále hýzdí Rudé náměstí. Kdysi na tiskovce v Kremlu položil jistý britský novinář Putinovi otázku: „Tak, kdy už ho konečně zakopete?“ (mínil Lenina). A Putin odpověděl jako typický rusák ve stylu vy zase vraždíte černochy: „Chcete snad říci, že Váš Cromwell byl lepší?“ Brit se však nedal a řekl: „No, to ne, ale my ho nevystavujeme na Trafalgarském náměstí.“

To, že komunistické myšlení mají Rusové hluboko v sobě zažité svědčí i fakt, že v Rusku jsou ničeny památníky československým legionářům s tím, že to byli běločeši, čili kontrarevolucionáři. Přitom tito naši vojáci bojovali za záchranu Ruska před zločinným komunismem.

Na druhou stranu jsou v Putinově říši zavírány muzea gulagů nebo alespoň se mění jejich expozice a bagatelizuje se význam těchto komunistických koncentráků jako jeden z nástrojů rudého teroru.

V Rusku se bohužel nekonala razantní dekomunizace, a tento stát se stále nevypořádal se svoji temnou minulostí. To dokazuje i jeho barbarství na Ukrajině a surové vnitřní poměry, kdy vraždy oponentů Putinova režimu, mučení a brutální pronásledování opozice patří k běžným metodám Kremlu. Inu Putin je bývalý kágébák a tak se těmto praktikám nelze divit. Rusko se tak ovšem samo vylučuje ze společnosti civilizovaných zemí.