20.11.2019 | Svátek má Nikola


RUSKO: Putinova genialita bere dech

3.6.2015

Putin vymyslel geniální tah - proti sankcím sankcemi, uvalenými ovšem na stát vlastní.

Před časem se Západ dohodl na tom, že z důvodu bezprecedentní okupace (okupace všech forem mají ovšem Rusové v krvi, čili precedentů je dost) nebude Rusku prodávat ty či ony výrobky. Následně Putin reagoval tím, že přidal výrobky další, totiž hlavně potraviny. Náhražky pak horko těžko sháněl jinde v kvalitě daleko horší. Vždyť ruská duše je široká a takovou vychytralost svého vůdce pochopí. Ostatně ruský člověk dokázal přece bez jídla a skoro beze zbraně vzdorovat v obklíčeném Stalingradu Hitlerovi a nakonec ho ve velké vlastenecké válce i porazit. Vydržet teď to, že se vzdá různých delikates a že i obyčejné potraviny budou dražší, pro něj bude hračka. Takto srdnatě ty dekadentní soky totálně zničí!

Postup Putina je úchvatný. Připomíná šachistu se strategií toho rázu: když mi soupeř vezme věž, obětuji hned vzápětí druhou, čímž ho dokonale zmatu. Utrpím sice ztrátu, ovšem protivník se z toho sesype a já ho pak dorazím pěstí mezi oči.

V normální společnosti se nicméně něco takového obvykle pokládá za gól do vlastní branky, jenž potud, pokud platí pravidla dál, jen sotva vede k vítězství.

Nyní provedl Putin další podobný a vskutku zdrcující tah v partii se svými odpůrci: vydal seznam těch, koho do Ruska nepustí - coby odvetu za to, že spousta jeho poskoků a nohsledů má zakázaný vstup do EU či USA. Genialita jeho strategického myšlení bere dech! Co s tím?

Zde se přímo nabízí chopit se Putinovy vlastní zbraně a tím ho vyvést z míry: prostě obrátit osten sankcí proti sobě samému. Řešení je pak v tomto případě náramně snadné a spočívá v tom, že vytvoříme vlastní seznamy těch, kdo ze zcela svobodného rozhodnutí do Ruska nepojedou.

Trochu mi to připomíná rafinovanost Klausova pucfleka Adama Bartoše a jeho seznamu „pravdoláskařů“ blahého času: kdekdo se cítil poškozen a pohoršen tím, že na seznam zařazen nebyl - bylo naopak poctou na onom seznamu být a ocitnout se tak ve velmi dobré společnosti.

Přesně to se děje nyní. Kdo na sankčním seznamu není, bude tím osobně dotčen. Navrhuji tudíž takový seznam vytvořit i bez Putinova zásahu, přičemž já sám se do tohoto seznamu takto, coby jeden z prvních oficiálně zařazuji. Naprosto dobrovolně se hlásím k tomu, že do Ruska nepojedu.

P.S. Ostatně na této sankci pracuji již dlouho tím, že usilovně zapomínám ruský jazyk, který mi čeští slouhové Ruska zcela proti mé vůli tolik roků vtloukali do hlavy. A současní Rusové mi to náramně usnadňují tím, že ve svém jazyce nejsou s to nic kloudného vytvořit: docela prostě není co číst.

Převzato z blogu autoraAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.