Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

NĚMECKO: Třetí pokus o vyloučení Thilo Sarazzina

Hrozící opětovný a tenkrát sakra vážně myšlený pokus německé, do pekel horoucích se řítící SPD o třetí vyloučení Thilo Sarazzina je opravdu hodný povšimnutí.

Thilo Sarrazin si to zavařil již před léty, když v srpnu 2010 vydal knihu Deutschland schafft sich ab (Německo páchá sebevraždu). Tam si dal coby centrální bankéř a prominentní člen vedení SPD hodně práce s čísly a statistikami, aby přesvědčivě prokázal to, co se o pár let později stalo: že nijak neřízená ochota německých elit přijímat další a další imigranty jednak znamená, že potomci těchto lidí jsou ve školách daleko horší, protože žijí ve vyloučených komunitách, a jednak že ohromné náklady na integraci a prokrmování vysokého procenta nepracujících imigrantů můžou ohrozit německý sociální systém a sociální smír.

Stalo se a děje se to. Thilo Sarrazin měl prostě pravdu, anžto je to vzdělaný a přemýšlivý muž. Stálo ho to v cuku letu místo centrálního bankéře. Dva pokusy o vyloučení z SPD přežil jen o vlásek, ale soudruzi z SPD se jen tak nevzdávají (oni se tam opravdu oslovují Genosse/Genossin - soudruhu/soudružko). A to v době, kdy je Sarrazin mezi běžnými členy SPD velmi váženým člověkem. Znáte to z KSČ - horší než nepřítel je bývalý přítel.

Impulsem k dalšímu mrskání a profackování Thilo Sarrazina je jeho nejnovější titul, který zní „Feindliche Übernahme: Wie der Islam den Fortschritt behindert und die Gesellschaft bedroht“ (nakladatelství FinanzVerlag 2018), tedy „Nepřátelské převzetí: Jak islám zabraňuje pokroku a ohrožuje společnost“. To už si opravdu dovolil dost. Svoboda slova nesvoboda slova, síla importovaného a vlastně finančně i politicky nesmyslně podporovaného agresivního Islámu je dnes díky ohromnému množství muslimů žijících v Německu tak mocná, že drtivá většina politiků na všech úrovních je předpodělaná z jakékoli kritiky islámu a imigrační politiky v Německu. Zvlášť když je věcná, podpořená výbornou argumentací a hlavně doložená. To hlavně dráždí a vytáčí majitele klíčů.

To pak jde svoboda vyjadřování a svoboda slova do řiti a Thilo Sarrazina je třeba znectít a vyloučit. Nějaká stranická diskuse nebo dovolit nějakým místním organizacím pozvat ho na přednášku, to tak ještě! Když jde o to nedopustit, aby někdo důležitý zpochybňoval skvělou imigrační politiku posledních patnácti let, tak je každý prostředek dobrý. Takže vyloučit a zadupat do země. Svoboda slova je veteš, když se nehodí. A to není Sarrazin prosím žádný štváč! Jen suše hodnotí, nezamlčuje a pěkně po pořádku pojmenovává věci a jevy pravými jmény.

Tak jednoduché to je v Německu, které je nám stále některými novinářskými kruhy (např. Lída Rakušanová, Karel Hvížďala anebo Jaroslav Šonka) předkládáno jako vzorová demokracie. A měli bychom se prý stydět za stav naší společnosti a demokracie. Tak to pardon! V Německu prosím zpozornět a nepouštět si hubu na špacír; lidé se tam bojí otevřeně debatovat o islámu a imigraci, pokud se dobře neznají a i když ano, ohlížení se přes rameno mluví za vše. Odkud to jen známe. Mít vlastní názor se připouští, ale za té podmínky, že to musí být ten správný, jedině správný názor.

Před několika dny se smírčí komise berlínského okresu Charlottenburg - Wilmersdorf usnesla, že Thilo Sarrazin vyloučen být může, a stalo se. Generální tajemník SPD soudruh Lars Klingteil, jeden z architektů sešupu této dobrem zpitomělé partaje do suterénu německé politiky, toto rozhodnutí přivítal, protože v SPD pro rasisty není místa.

Inu, kdo poukáže na nekompatibilitu islámské populace s populací německou (resp. evropskou) a islamisty provozovaný tvrdý rasismus, je padouch. Postižený Thilo Sarrazin již prostřednictvím svého advokáta oznámil, že se odvolá. Fall Sarrazin je dobré sledovat. Je to předobraz toho, co by nám i tady leckdo chtěl zavést v zájmu korektnosti a jediné pravdy. Té pravé. Ostatně vyloučení Václava Klauze jun. z ODS je ze stejné kuchyně a je to taková vlaštovka. Doufejme, že ta, co jaro nedělá.

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Robert Kotzian
15. 7. 2024

Šetření, které ukončila Evropská komise s provozovatelem sítě X, je především vydírání, jehož cílem...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

V jezeře Matylda u Mostu v pondělí v podvečer našli utonulé dítě. Po pohřešovaném chlapci pátraly...

bur Vítězslav Bureš
16. 7. 2024

Česko má za sebou další tropickou noc. Podle meteorologů na přibližně osmině měřicích stanic...

hej Adam Hejduk, bur Vítězslav Bureš
16. 7. 2024

Cestující pražskou městskou dopravou už více než tři čtvrtě roku nenastoupí ve stanici metra Zličín...

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Americký prezident Joe Biden znovu odmítl pochybnosti ohledně své schopnosti ucházet o...

kop Josef Kopecký
16. 7. 2024

Na společné jednání s českou vládou přijíždějí do Prahy členové ukrajinské vlády. Tématy budou...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz