4.12.2023 | Svátek má Barbora


NĚMECKO: Merkelová by měla jít do pryč

1.12.2017

Anděla Merkelová bojuje o svoji zadnici v kancléřském křesle tak, jak to ona umí, resp. jak to ani jinak neumí. Je přitom v předkomatálním stádiu a pravidelně ji omývají. Mohutně podporována mainstreamovými médii tlačí brutálně na nešťastnou figuru SPD, jejího předsedu Martina Schulze. Ten již vyměkl a prakticky je připraven ke koaliční mesalianci. Jeho soudruzi (oni se tak skutečně oslovují - Genossen) jsou hladoví po funkcích a především poslaneckých prebendách. 

Trochu odbočím: všichni ti, co kritizují naše poslance za neslýchané odměny a náhrady, by valili oči, kdyby viděli, jak prokrmeni jsou ti němečtí v Bundestagu anebo v jednotlivých zemských sněmech (Landtage). Takže je vysoká pravděpodobnost, že pod trapnou rouškou tzv. odpovědnosti (podstatné jméno „die Pflicht“ je nyní nejčastějším novinovým slůvkem) se znovu vytvoří již jednou vyčpělá GroKo jen proto, aby Angela Merkelová vyseděla další důlek v kancléřském křesle ke škodě Německa a jeho lidu. O nic jiného v této chvíli nejde, jen o ni a politický establishment, který vládl Německu pohodlnou parlamentní většinou s nulovou opozicí, která mohla tak leda cvrnkat kuličky a kartáčovat vrabce.

Velká koalice je pro politické matadory velkým lákadlem, ale pro voliče tou nejhorší variantou. Dnes je pro GroKo něco málo přes 40 %, ale nejspíš si německý volič musí projít tvrdým procitnutím, až tato hra na jistotu dojde svého konce. Zemské volby v Bavorsku budou pro údržbáře Horsta Seehofera nejspíš konečná a CSU, jak si myslím, nakonec upatlanou GroKo po těchto volbách zbourá a pošle do pekel horoucích. Předčasné volby tedy nejspíš budou tak jako tak.

Předčasné volby by přitom měly očistný charakter, už proto, že by zbouraly vytrubovaný mýtus o tom, že tito poslanci nebyli zvoleni proto, aby znovu přenesli odpovědnost na své voliče. Volič je přece suverén, jak se rádo vznešeně říká, když se daří, ale hrubě se nerespektuje, když se má voliči dát znovu šance rozdat karty. Malá podpora Zelených je však signálem, že síla těchto ekologických kanibalů postupně upadá a jejich vyděračský potencionál klesá a předčasné volby pro ně mohou být fatální. 

Christian Lindner naprosto správně vyhodnotil, když zjistil, že tito magoři ze svých ničitelských pozic neustoupí ani o píď a očekávají povolnost jen od ostatních. Že dobře udělal, je zřejmé z toho, jak do něho média buší a dehonestují ho. Jen ťal do živého a odhalil, že císař je nahý a německá politika je v terminálním stádiu - a to se neodpouští. Že naopak Anděla Merkelová v zájmu své politické kariéry byla blízko dohodě, tomu se nedivím a to bych jí i Zeleným věřil. Ta ženská by ten prst v zelené zadnici držela ráda a ochotně. Je totič natolik plastická, že už ani náhodou není křesťanskou demokratkou. Je to oportunistická politička bez jakýchkoli křesťanských zásad a saka nosí jen proto, aby nebylo vidět, že nemá žádnou páteř. Však řada mých německých přátel a sousedů již ví, že tato politička, zvyklá vysedět všechno, je hrobařem Německa jako prosperující země, a také podle toho volili. Helmut Kohl to s jejím nástupnictvím hodně špatně vyhodnotil a Němcům zavařil.

Bude-li Německo ještě pár měsíců bez vlády, tak dobře i pro EU. Ekonomika si pojede jako dosud, ale Macron nebude mít s kým uskutečňovat své šílené vize o francouzsko-německé EU. Bůh nás ochraňuj.

Jestli Anděla Merkelová upachtí GroKo, tipuji, že nebude vládnout celé další volební období. A jen taková malá poznámka na závěr: všiml si někdo, že se AfD v Bundestagu chová státnicky a velmi pragmaticky? Když ale Alexander Gauland za AfD řekl, že kancléřka bez charakteru by měla jít, tak mají naprostou pravdu. Hodně by to pomohlo - Němcům a v neposlední řadě v budoucnosti i nám.