6.6.2020 | Svátek má Norbert


NĚMECKO: Maassen už šel

20.9.2018

Tak očekávané už je zde. Hans-Georg Maassen, šéf Úřadu pro ochranu ústavy šel. Sešla se koaliční trojka ve složení šéfová CSU a kancléřka Anděla Merkel, která všechno s prsty složenými do „kundičky“ vysedí, bohovsky nasratá šéfová SPD, jinak dosti šílená divoženka Andrea Nahles, která by nejraději nechala Maassena tak nějak popravit, kdyby to jen trochu (pochopitelně demokraticky!) šlo, a Horst Seehofer, šéf CSU, který stále tvrdil, že za Maassenem pevně stojí.

No, pevně stojí za Maassenem. Pevnost názoru, hlavně toho vícekrát vysloveného, je u politiků velmi relativní pojem. Jinak, pevnost názoru je u běžného politika západního střihu, včetně těch našich dřevních zápaďáků, úkaz neznámý. Kdo spoléhá na to, že jej nějak politik podrží, že se za něj postaví a že za ním případně bude stát fest a pořád, je naivní jouda. Podle toho, co vím o Maassenovi, si myslím, že tomu nevěřil a držel lajnu až do okamžiku, kdy se trojka sešla a musel jít. Tedy Seehofer ho musel odvolat, aby se nerozpadla trojkoalice. 

Jenže rozpadnout se měla a Seehofer měl jasně říci, že stabilita vlády za každou cenu, i za cenu ničím nepodložených mediálních štvanic na běžné obyvatele Chemnitz, ale i jiných měst, kteří jsou prostě nasraní kvůli katastrofální imigrační politice, je stabilitou na dvě věci. Měl potvrdit svá slova, že „imigrace je matkou všech problémů“. Jenže Seehofer má jiné starosti, protože je celý podělaný z nadcházejících voleb do Landtagu v Mnichově, kde mu klesají preference. A to je noční můra každého politika, z toho se v noci potí a špatně jim chutná. A tak uhrál jakousi umatlanou plichtu, když z Maassena obratem udělal státního tajemníka svého ministerstva vnitřního nevměšování.

A co myslíte, že se stalo. Hned nastalo další napadání ze všech stran, že je to takové koaliční pindění, plichtění a kamarádíčkování, že vlastně je to podpora Maassena, protože, světe zboř se, Maassen tím poskočil o dvě platové třídy výše a bude brát bratru o nějakých 3,5 tisíce eur víc, než dosud ve staré funkci bral! No, je to chabá náplast, ale aspoň trošku důstojnosti si pan Seehofer zachoval, jenže to bych raději bral zatím jen jako dočasné řešení. Nevěřím mu, že to ustojí. Ještě není všem dnům konec a ti „praví dřevní demokraté“ to jen tak nenechají.

Když jsem psal, že Maassen musí jít, tak jsem myslel, že musí jít úplně, do řiti řiťoucí. Ti všichni z kruhu zloduchů, co jim ke generální paušalizaci o tom, že v Chemnitz byla honička na imigranty, stačilo jakési do temných vod Facebooku puštěné video vzešlé z lůna antifácké lůzy (a na označení lůza u těchto bytostí trvám) a kteří okamžitě své rozhořčení pustili do světa jen a jen proto, aby se nedej Bože nemluvilo o vrazích a o tom, že imigranti prostě jsou problém, ti všichni potřebují vidět krev. Vidí rudě a chtějí Maassena poníženého, na dlažbu vyhozeného a do prachu zašlapaného. Má to být exemplární případ, že tak demokraticky v Německu (ale i jinde v EU, co si budeme povídat) dopadne každý, kdo si dovolí pochybovat o jeho veličenstvu Blahodárné imigraci. Prostě: zničit krtka!

Až vám někdo bude předestírat západní Evropu jako vzor demokracie, tak si vzpomeňte na Maassena. Jak řekl neprozřetelně pravdu a šel. Demokraticky ovšem, o tom žádná. Mezitím je třeba pozornost od imigrace převést na ty lotry v Maďarsku nebo Polsku, kteří si dovolují mít vlastní představy o fungování svých demokratických institucí. Neslýchané, jen si to představte!

Ostatně soudím, že EU v polisabonské podobě musí být zničena. Ale co, ona se svědomitě a naštěstí díky svým „elitám“ ničí sama. A tak je to spravne, tak to ma byť.Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.