Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MÉDIA: Kolik Britů podpořilo exit?

diskuse (45)

Mnohem víc, než si přála média a zastánci sjednocené socialistické Evropy

Brexit podpořilo mnohem víc Britů, než by se líbilo zastáncům sjednocené socialistické Evropy a většině světových médi. Zhruba 52 % účastníků britského referenda bylo pro exit a zhruba 48 % pro setrvání. Rozdíl zhruba čtyř procent mezi stoupenci a odpůrci britské samostatnosti byl po celém světě částečně vysvětlován neúměrným vlivem starých a konzervativních občanů a částečně zbrklým hlasováním mladých lidí, kteří ovšem hned po sečtení hlasů litovali své zbrklosti a nyní podepisují rezoluce žádající opakování referenda. Lidové noviny to možná trochu přehnaly, když 24. června napsaly: „Pro členství hlasovali hlavně mladí lidé - 75 procent do 14 let”; tak mladí lidé se hlasování samozřejmě nezúčastnili a pravděpodobně šlo o překlep, i když trochu freudovský. (viz)

Vedle sociologicko-psychologického vysvětlení nepohodlné skutečnosti se ovšem též vyskytly pokusy eliminovat palčivou realitu oněch čtyř procent zcela vědecky, s použitím vysoké matematiky, a to též na stránkách Neviditelného psa. (zde) Algoritmus je následující: (1) Když mluvíš o referendu, nemluv o rozdílu mezi stoupenci a odpůrci exitu, ale mluv o počtu voličů, jejichž hlas převážil misku vah, (2) ukaž, že počet voličů, jejichž hlas převážil misku vah, je poloviční než rozdíl mezi stoupenci a odpůrci, tzn. ne 4 %, ale jen 2 %, (3) vysvětli, že se referenda zúčastnilo jen 72 % voličů, takže misku převažovalo jen 1,44 %, což je zaokrouhleně 1 %. Samozřejmě, že když se matematický přístup spojí se sociologickým a od 1% se odečtou hlasy senilních lidí, kteří byli pro brexit, a nedospělců, kteří chtějí v příštím referendu hlasovat proti němu, lze obdržet zcela uspokojivé záporné číslo.

Liberální tisk fanaticky hájí zájmy exotických menšin; nikdo si nemůže dovolit pochybovat o právech 1 % ilegálních muslimských přistěhovalců v Británii, či o právech transsexuálů, i když je jich méně než 0,1 %. Je zajímavé, jak snadno tento tisk bagatelizuje rozhodnutí 52 % obyvatel země, která ze všech zemí nejvíc přispěla k vytvoření západní technologické a demokratické civilizace, přičemž většina potomků oněch tradičních Britů se nalézá právě mezi těmi 52 %. Je třeba si uvědomit, že v Británii bylo v roce 2011 podle oficiálních statistik 87 % bělochů, přičemž jejich počet stále klesá. Většina z 13 % barevných se spíše ztotožní s novými manýrami sjednocené Evropy než s tradičními britskými hodnotami. Britové narození africkým či asijským přistěhovalcům mají často větší sympatie k ISIS než k britskému džentlmenství. Spočetli-li bychom podíl stoupenců Brexitu mezi bílými, dostali bychom 60 % (52:87), takže rozdíl počtu stoupenců a odpůrců Brexitu by vyšel 20 %, což by se socialistům jistě nelíbilo.

Uvažovat o vlivu etnického původu na rozhodování voličů může být politicky nekorektní (jestliže se neusiluje o politicky korektní závěry), ale jde o nutnost, neboť západní technologická a humanistická civilizace je v nebezpečí života. Tato civilizace má dvě hlavní centra: západní Evropu a Severní Ameriku. Ve Spojených státech je 15 % Hispánců, 13 % Afroameričanů, 4,4 % Asiatů, 2,6 % Indiánů a míšenců, a 65 % bílých. Afroameričané volí Demokratickou stranu z 90 % a ostatní menšiny ze 70 %; mají-li při volbách dostat Republikáni a Demokraté stejný počet hlasů, musí 65 % bělochů volit Republikány. Vzhledem k tomu, že jen asi 60 % bělochů volí obvykle Republikány, a vzhledem k tomu, že mezi dětmi dnes narozenými v USA je již méně než 50 % bělochů, listopadové volby budou poslední, v nichž má Republikánská strana nějakou naději vyhrát a zvrátit nepříznivý vývoj. Prohraje-li Trump v listopadových volbách, zdá se pravděpodobné, že vláda v USA zůstane navždy v rukou levice. Američané budou pomalu ředěni Hispánci a Evropané muslimy – pod vedením bílých socialistů. Před více než sto lety napsal Rudyard Kipling báseň Břímě bílého muže, v níž popisuje těžkou roli bílého člověka vedoucího své barevné bratry k pokroku. Zdá se, že bílý muž své břímě neudržel. Hrozí, že se splní sen multikulturalistů, v němž západní kultura se mísí s mexickými, islámskými a africkými prvky a v němž racionalismus a humanismus se pomalu rozpouští v drogách, teroru, iracionalitě a nepředstavitelné surovosti.

Vyhraje-li zázrakem Republikánská strana listopadové volby v Americe, pak svitne naděje, že USA s post-exitovou Británií počtvrté pomůžou při záchraně světa v posledních 100 letech: po dvou světových válkách a po studené válce, ve válce proti islámu podporovanému politicky korektními socialisty.

www.hegaion.cz

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Daniel Vávra
16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Robert Kotzian
15. 7. 2024

Šetření, které ukončila Evropská komise s provozovatelem sítě X, je především vydírání, jehož cílem...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

mls Markéta Lankašová, kpu Klára Pukovcová, ČTK
16. 7. 2024

Volba nové předsedkyně europarlamentu, čtrnácti místopředsedů a především rozhodnutí o šéfovi či...

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Pořadatel protivládních demonstrací Ladislav Vrabel podal ústavní stížnost proti rozsudku, podle...

ČTK, Lidovky.cz
16. 7. 2024

Turecko se potýká s nedostatkem pastevců, to se už projevilo i na snížení počtu chovaného dobytka....

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

V jezeře Matylda u Mostu v pondělí v podvečer našli utonulé dítě. Po pohřešovaném chlapci pátraly...

bur Vítězslav Bureš
16. 7. 2024

Česko má za sebou další tropickou noc. Podle meteorologů na přibližně osmině měřicích stanic...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz