16.9.2021 | Svátek má Ludmila


IZRAEL: Nejlepší odpověď

2.1.2021

Víc očkovaných než nakažených

Současnou koronavirovou epidemii provází jeden nanejvýš odporný jev. Hanebně zneužít ji neopomněli antisemité. Pokračovatelé těch, kdo si stejně počínali ve středověku i v minulém století.

Jak připomněl 29. prosince web Jpost.com, Židé byli ve 14. století obviňování z „černé smrti“, jak byl nazýván mor. Stejně tak z epidemie španělské chřipky, která kosila obyvatele planety v letech 1918 -1920. Nedlouho poté se v Německu dostali k moci nacisté. Židé byli prezentováni jako verbež, která způsobuje šíření nemocí.

Stejná rakovina nenávisti se šíří světem i dnes. Má to o poznání snadnější než kdy dřív. Jako „špatný pán“ ze známého sloganu se ukazují být nejrůznější sociální sítě. Semeniště antisemitských útoků. Objevují se urážlivé názvy jako „holocough“ a lživé karikatury připisující vinu za šíření covidu Židům.

Zde je jedna z nich. Vysvětlení nepotřebuje:

troja

A tak zatímco antisemité se „baví“ tím, že se ochotně ponoří do této smrduté žumpy“ a o překot vykřikují své hnědé nesmysly, z Izraele přišla týž den jedna pozoruhodná zpráva. I u nás bychom byli potěšeni, kdyby ministr zdravotnictví zveřejnil na svém Twitteru tento příspěvek:

Víc očkovaných pacientů: Včera bylo očkováno více než 115 tisíc občanů. Celkem jsme zatím dosáhli přibližně 495 000 očkovaných. Za 9 dní očkování jsme naočkovali víc, než kolik se od začátku epidemie nakazilo. Není náhoda, že jsme vedoucí zemí ve světě, pokud jde o rychlost očkování. Pokračujeme v očkování Izraele!

Toto napsal 29. 12. před sedmou ráno tamního času izraelský ministr zdravotnictví Yuli Edelstein.

Jeho příspěvek doplňme údajem, že od začátku epidemie evidovali v Izraeli k 28. 12. celkem 407.285 nakažených. Proti 495 tisícům, kteří už vakcínu obdrželi.

Víc očkovaných než nakažených – to je ta nejlepší odpověď, jakou ze svého státu mohou poslat Židé všem antisemitům šířícím na internetu lživá obvinění o tom, že oni jsou původci děsivého novodobého prokletí.

Okolnosti jsou od nepaměti různé, důvody vždycky stejné: nenávist snoubící se s lidskou malostí a nebetyčnou hloupostí.

P.S. V úterý 29. 12. byl slavnostně naočkován – za přítomnosti premiéra Netanjahua, ministra zdravotnictví Edelsteina a dalších osobností - půlmiliontý občan Izraele. Herzl Levy ze severního Jeruzaléma v medicínském středisku zdravotní pojišťovny Klalit:

Klalit

Převzato z blogu autora s jeho svolením.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.