14.12.2019 | Svátek má Lýdie


GLOSA: Veganka, liška a politická korektnost

18.2.2017

Zvonkohra v německém městečku Limburgu hraje různé lidovky. Jedna z nich se jmenuje „Fuchs, du hast die Ganz gestohlen“ (Liško, tys ukradla husu). Cinkání této písničky připravovalo nelidské utrpení jakési veganské dámě. Ta si šla stěžovat sociálnědemokratickému starostovi města a ten rozhodl, že se písnička hrát nebude. Když se mu začali vysmívat lidé na internetu, tak doslova řekl, že chtěl té dobré ženě „prokázat laskavost“.
Tato příhoda nám říká dvojí:

Za prvé. Jako politicky korektně uvažující Evropané a s každým a se vším solidární lidé přece víme, že čím menší menšina, tím pravděpodobněji je utlačovaná a tím pádem ji stát prostě musí ochraňovat.

Veganská dáma a starosta města Limburgu tuto poučku dotáhli do důsledku. Nejmenší možná menšina světa, totiž jedna žena, zakouší nesnesitelná muka při poslechu kruté anti-zvířecí písničky, tím spíše, že v ní hraje roli i něco tak děsivého jako puška. A proto starosta města, zvolený většinou občanů, té dobré ženě uleví. Drobným nedostatkem je pouze to, že kvůli trpící supermenšině potlačuje zbytek společnosti. Ve městě Limburgu totiž jistě žije spousta milovníků husí pečínky a nepochybně i jeden až dva střelci. No dobře, ale pochopte: Ta písnička je opravdový krvavý horor.

A teď bez legrace, za druhé. Politická korektnost je velmi účinný nástroj k tomu, jak pomocí slov měnit společnost. Rozhořčení trpících menšin a jejich hlomozících ochránců vede často k tomu, že se zakážou nebo přikážou naprosté nesmysly a potlačí zdravý rozum a názor většiny. A jelikož je pro nás (zaostalé Středoevropany) občanská společnost v západní Evropě „náš vzor“, tak vyzývám každého občana, aby vyjádřil své menšinové přání a zbavil se tak nějakého svého utrpení. Stát mu uleví, protože v liberální demokracii je tu stát hlavně od toho, aby ochraňoval pronásledované menšiny; čím menší, tím lépe. Takže do toho.

Já, jako supermenšina, si ještě mlhavě pamatuji na demokracii bez jakéhokoliv přívlastku, kde stát respektoval a uskutečňoval zájmy většiny. Tím trpím a to bych chtěl zase mít. Nevím, jestli mi stát pomůže, ale jisté je, že na podzim jsou u nás volby.

Zdroj

Realiste.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.