11.4.2021 | Svátek má Izabela


GLOSA: Palestinské ničení kulturního dědictví

5.4.2021

Palestinští Arabové jsou proslulí ničením a poškozováním židovských památek v Judeji a Samaří. Tímto konáním se snaží oklamat svět svým falešným tvrzením, které má za cíl popřít a vymazat historické spojení židovského národa se Zemí izraelskou. K nejvíce šokujícím příkladům palestinského vandalismu patří znesvěcení oltáře proroka Jozueho, který patří k nejvýznamnějším židovským starobylým pamětihodnostem v Judeji a Samaří.

Co je to Jozuův oltář? Čím je tak významný? Odpověď nabízí kniha Jozue ve Starém zákoně, která detailně zachycuje, jak byl oltář postaven na příkaz Boha na hoře Ebal, jedné ze dvou hor hraničících se starobylým biblickým městem Sichem (Nábulus). Izraelští archeologové vykopali oltář a v něm nalezli spálené kosti, které pocházely pouze z košer zvířat. Datování odpovídá biblickému příběhu, který popisuje kniha Jozue. Dá se říci, že se jedná o izraelský národní poklad.

K inkriminované události došlo dne 11.2.2021. Palestinští dělníci vyřízli a rozdrtili kameny z terasy obklopující toto historické místo. Zde můžeme vidět do očí bijící dvojí metr. Zatímco běsnění Islámského státu celý civilizovaný svět odsuzuje alespoň slovy, tak palestinské barbarské konání, jakkoliv se nelišící od metod Islámského státu, nechává naprosto bez povšimnutí a eurounijní politici a nově zvolená Bidenova administrativa navýšili finanční pomoc Palestinské samosprávě.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.