19.2.2020 | Svátek má Patrik


GLOSA: Jasná odpověď

23.10.2017

Po nedávném smíření dvou palestinskoarabských frakcí, exteroristického Fatahu a teroristického Hamasu, stanovil Izrael podmínky, za nichž bude ochoten s novou reprezentací jednat.

Je to prosté. Hamas musí

- uznat Izrael;

- odzbrojit své vojenské křídlo;

- vzdát se terorismu;

- vrátit ostatky izraelských vojáků a propustit izraelská rukojmí.

A co na to Hamas? Portál Times of Israel ve čtvrtek 19/10 napsal, jak na tuto záležitost zareagoval nejvyšší představitel Hamasu v Pásmu Gazy. Jmenuje se Yahia Sinwar a do funkce prvního muže teroristické entity byl zvolen letos v únoru. Koncem 80. let byl v Izraeli odsouzen na doživotí za vraždy, nicméně po 22 letech (r. 2011) byl z vězení propuštěn – v rámci výměny teroristů za vrácení uneseného izraelského vojáka Gilada Šalita.

Tento člověk pod zmíněného portálu řekl následující:

- Nikdo ve vesmíru nás nemůže odzbrojit. (No one in the universe can disarm us.)

- Čas, který jsme trávili diskusemi o uznání Izraele, je za námi. Nyní budeme diskutovat o tom, kdy Izrael zničíme. (Over is the time Hamas spent discussing recognizing Israel. Now Hamas will discuss when we will wipe out Israel.)

Je potřeba ještě něco dodávat? Je o čem jednat? Jakou má za těchto okolností izraelsko-palestinský mír šanci? Nulovou. Neboť: partnerem Izraele v mírovém narovnání je Fatah. Ten uzavřel dohodu s Hamasem, který i nadále trvá na likvidaci Izraele. Má to logiku?

Stejskal.estranky.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.