21.4.2021 | Svátek má Alexandra


GLOSA: Jak je to vlastně s tím rasismem?

18.6.2019

Definice rasismu je velmi jednoduchá. Rasista jen, kdo šmahem odmítá a dokonce diskriminuje a napadá příslušníky jiných ras jen na základě odlišné barvy pokožky, případně jiných kulturních zvyklostí, které ale nikoho neohrožují a neomezují ničí práva. Za rasistu nelze pokládat občana, který se brání agresivitě jiného etnika, pokud se prokáže, že chování mnoha příslušníků odlišného etnika omezuje anebo dokonce napadá práva „domorodců“.

Já se docela jistě za rasistu nepokládám. Už za minulého režimu jsem měl celou řadu přátel mezi Araby, měl jsem dokonce v Londýně černošskou přítelkyni a mezi členy různých, hudebních skupin všech barev kůže další přátele. Mezi lidmi najdeme, jako individuality, lidi slušné a přátelské, ale také vyložené zločince, povaleče a darebáky.

Pokud většina Evropanů odmítá nekontrolovaný příliv lidí, kteří nemají evropské kulturní návyky, nehodlají pracovat a navíc se snaží přeměnit Evropu k svému obrazu a zavést v celé Evropě úplně jiný společenský řád, pak nejde o rasismus, ale o obyčejnou sebeobranu.

Nemám předsudky vůči žádnému etniku na této planetě, ale v televizních reklamách se objevuje stále více Neevropanů. Proč? Vnímám to jako nenápadnou kampaň cizích obchodních společností, která má připravit naše občany na vnímání postupného přílivu Afričanů a Arabů, jako na něco normálního, zábavného, prostě na něco zcela přijatelného. Na mě mají tyto reklamy zcela opačný účinek. Takto propagované výrobky jako Old Spice už z principu nekoupím. Většinová populace si časem vytvoří na každé etnikum díky jeho chování definitivní názor. Za to nemůže nějaký rasismus, ale viditelné chování velké části konkrétního etnika.

Masová imigrace Arabů a Afričanů do Evropy je tragédie. Vina ale není na nich, nýbrž na politicích typu Merkelové, Schulze, Macrona a Junckera. Oni jim otevřeli dveře…

Nemám předsudky vůči žádnému etniku na této planetě, ale soudím, že mladí Afričané by se měli starat o rozvoj svých zemí, stejně tak Arabové… a k nám by měli jezdit jenom jako turisté a plně respektovat naše zvyky.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.