30.11.2021 | Svátek má Ondřej


GLOSA: Dvě smutné ženy, dva ctihodní rabíni

18.12.2019

V Moskvě, kde čekají na čtvrteční druhé odvolací slyšení (první před týdnem bylo odročeno právě na 19/12), se matka a sestra Naamy Issacharové setkaly se dvěma významnými rabíny.

Jedním z nich je vrchní sefardský rabín Izraele Yicchak Yosef, který je toho času v Rusku na návštěvě. Spolu s ním byl na schůzce přítomen i hlavní rabín Ruska Berel Lazar.

Jak píše portál Arutz ševa, rabín Yosef vyjádřil naději, že se obě ženy brzy s Naamou setkají před branami věznice a vrátí se s ní do Izraele. (Kéž by měl pravdu.)

Paní Issacharová po schůzce uvedla, že požehnání od vrchního rabína ji velmi povzbudilo, a vyjádřila za něj velké díky. Dodala: „ Upřímně doufám, že se každý Žid připojí k jeho modlitbě a že Naama bude tento čtvrtek soudem osvobozena a rozsvítí první svíčku svátku Chanuka v Izraeli.“

Doplňme, že za Naamu se zajisté modlí nejen lidé židovského vyznání. A jedna faktická poznámka: svátky Chanuka začínají tuto neděli (22/12) večer, kdy se na osmiramenném svícnu zapaluje první světlo. (Na památku rituálního vyčištění jeruzalémského Chrámu poté, co byl syrsko-helenistickými barbary v 2. století př. n. l. znesvěcen.)

Portál Arutz ševa v závěru zprávy konstatuje: Předseda vlády Netanjahu a prezident Reuven Rivlin vyzvali ruského prezidenta Vladimira Putina, aby (Naamu) Issacharovou propustil (udělil jí milost – LS). Putin zatím na jejich žádosti neodpověděl.

Čtvrtek 19/12 může být v této kauze přelomovým dnem.

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.