28.7.2021 | Svátek má Viktor


GLOSA: Atentát na Trumpa?

16.1.2017

V podstatě není otázkou, kdy bude nově zvolený prezident Trump zavražděn, pouze se zatím neví, kdy přesně. Ale už nyní se přesně ví, kdo bude pachatelem. Osamělý, na nikoho nenapojený šílenec trpící bludy. Prostě klasický americký „prezidentovrah“, který se, jak je v USA obvyklé, ani soudu nedožije.

Splnění takovéto předpovědi bych se však nechtěl dožít ani já. Přesto, že současný svět je naprosto zvrácený. Všemocní a všehoschopní politici a na ně přisátá ekonomická „elita“ už nejsou ochotni respektovat jakákoli jiná demokratická rozhodnutí než ta, která jim vyhovují. Situaci můžeme připodobnit k historické výzvě s oblibou používané Římanem Marcusem Porciem Catem: „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.“

Američtí podnikatelé, bankéři a ostatní bohatci, kteří spojili svou politickou i ekono­mickou budoucnost s vítězstvím té které politické strany, v tomto případě s demokraty, tvrdě odmítají nést své současné i budoucí ekonomické ztráty. Trápí je zejména ty budoucí. Tito „američtí zoufalci“ jsou schopni pro odstranění překážky v podobě budoucího prezidenta Donalda Trumpa udělat v podstatě cokoli. Vyvolat masivní občanské nepokoje, či ho nechat zavraždit. Moc by jim nevadila ani třetí světová válka, kterou by, jak se naivně do­mnívají, v klidu přežili ve svých podzemních bunkrech.

Lze předpokládat, že však i zcela „náhodné úmrtí“ prezidenta Trumpa by nyní v USA vyvolalo doslova „revoluční nálady“, možná i občanskou válku. Doufejme, že si toho jsou Trumpovi nepřátelé vědomi.

V každém případě demokracie v klasické podobě, kdy ve volbách poražení vítěze respektovali, definitivně skončila. Nastává období, kdy voliči už nikdy nebudou suveréni. Ať bude zvolena jakákoli strana, a to platí i pro Českou republiku, nakonec se fyzickým násilím či politickou machinací dostanou k moci ti „správní hoši, kteří spolu mluví“.

Lze očekávat, že nejen v USA, ale i po celém postdemokratickém světě se v relativně blízké budoucnosti dostanou k moci totalitní vlády. Poměrně nadějně by to ještě mohlo dopadnout v případě, že by se v každém státě stal „nejvyšším mocnářem“ vzdělaný a velmi rozumný člověk. Ale co kdyby se mezi nimi objevil další muž s knírkem?

P.S. Panu Trumpovi přeji hodně zdraví a dlouhá léta úspěšného „prezidentování“.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.