2.4.2023 | Svátek má Erika


FEJETON: Trapas v noblesním lyžařském středisku

10.2.2016

Můj první výlet do švýcarského Verbier začal tím, že jsem si strašně spálila obličej. Ne že bych se nenamazala slunečním krémem s vysokým faktorem, ale po náročném lyžování ve volném terénu, kdy jsme s lyžemi na ramenou stoupali k opuštěným vysokohorským sedlům, abychom si pak užili kristiánky v neporušené prašanové peřině, jsem padla únavou ve vyhlídkové restauraci.

Prostě jsem to v poledním žáru zalomila přes opěradlo židle - a když jsem se po hodině probrala, měla jsem obličej v jednom ohni.

Verbier 1

Řádění v prašanu (MB)

Večer jsem měla pozvání na galapárty za účasti lyžařských hvězd, s nimiž jsem se měla den poté utkat při závodě Carlsberg High Five v pěti disciplínách: paralelní slalom, obřák, letmý kilometr, skicross a běh v přezkáčích pro pivo Carlsberg. Tahle tradiční akce na uzavření sezóny vždy začíná charitativním večerem ve vysokohorské restauraci pod ledovcem Mont Fort (3330 metrů). Od parkoviště, kde zastavovaly limuzíny s tmavými okny, byl položen červený koberec, po němž kráčeli k lanovce pánové ve fracích a dámy na jehlách v dlouhých večerních róbách. A já v lyžařské bundě, sněhulích a s červeným prasečím obličejem.

Verbier 2

Do kabinky jsem nastoupila s vysokým elegánem, který také na rudém běhounu mezi švýcarskou honorací působil jako pěst na oko, ale jeho svetr se severskými vzory už se rozhodně hodil do kabinky lanovky ve Verbier více, než šaty až na zem.

Když jsem mu vyložila příběh své hořící tváře, ze sympaťáka se vyklubal slavný norský sjezdař a olympijský vítěz Aksel Lund Svindal. (Od té doby mu vždycky fandím.) Během večera mě pak seznámil se švýcarským legendárním sjezdařem Didierem Cuchem, který nás druhý den během paralelního slalomu učil svou věhlasnou vývrtku – jak vyhodit v cíli výkopem z vázání lyži vysoko nad hlavu a efektně ji ve vzduchu chytit.

Nakonec jsem si nechala po závodě podepsat na helmu nejen americké sjezdařky Lindsey Vonovou a Julii Mancusovou, ale též britského zpěváka Jamese Blunta, pro kterého je Verbier druhým domovem. Do jacuzz na sjezdovce už jsem se s ním neodvážila, ale faktem je, že Blunt tehdy ve vodě obě americké sjezdařky rozparádil tak, že fotky, jak tyhle dvě krásky drží ve vířivce za prsa, rychle stahovali z oficiálního webu. Letos zavírají sezónu ve Verbier už 17. ročníkem závodu High Five, který se bude konat 16. dubna.

Verbier 3

Vířivka na sjezdovce a americká závodnice Julia Mancuso (DE)

Převzato z blogu autorky s jejím souhlasem