Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

EVROPA: New Green Deal a jeho důsledky

diskuse (64)
Zažíváme v současnosti zvláštní politickou absurditu. Posledních více než sto let politická levice vždy bojovala za zájmy chudších vrstev společnosti, zatímco pravice snahou o zachování kapitalismu usilovala o zlepšení životního údělu všech vrstev společnosti.

Zažíváme v současnosti zvláštní politickou absurditu. Posledních více než sto let politická levice vždy bojovala za zájmy chudších vrstev společnosti, zatímco pravice snahou o zachování kapitalismu usilovala o zlepšení životního údělu všech vrstev společnosti. Jak ukázala historie, kapitalismus v této soutěži vyhrál a tržní hospodářství přineslo euroatlantické společnosti nebývalý blahobyt a všeobecný rozvoj včetně ochrany lidských práv a menšin.

Ekonomové se dnes shodují na tom, že program New Green Deal povede ke všeobecnému zdražování, zejména energií, a tím zchudnutí nejen nejchudších vrstev, ale i střední třídy společnosti. Může-li mít dnes rodina nižší střední třídy dvě starší auta, elektroauto nebude mít už žádné. A přitom tuto zelenou a bezuhlíkovou politiku prosazuje levicově zaměřené vedení Evropské unie, ať se jedná o Komisi či Parlament. K tomuto evropskému zelenému programu se přidávají všechny levicové iniciativy se svými úlety a demonstranti za záchranu klimatu mávají transparenty „Změňme systém, zachráníme klima“. Opravdu si někdo myslí, že když jídelna automobilky v německém Wolfsburgu bude vařit pouze vegetariánská a veganská (!) jídla, pomůže tím k záchraně planety?

Apokalyptické předpovědi provázely lidstvo po celou dobu jeho existence. Před necelými dvěma lety nás vědci strašili tím, že nás čeká největší sucho za posledních 500 let. Připomeňme si zprávy Římského klubu ze šedesátých let minulého století o konečném vyčerpání zdrojů do konce dvacátého století. Kde je jim konec? Vědce Římského klubu dnes nahradili vědci z IPCC, jejichž poslední zpráva je stejně alarmistická. Vědci počkali s vydáním této zprávy na odeznění covidové pandemie, a zastihli tak evropské obyvatelstvo ještě vystrašené a ochotné pro svoji „záchranu“ přijímat jakákoli drastická opatření.

Je potřeba neustále připomínat, že zeměkoule prochází klimatickými změnami od nepaměti. Že se střídají doby ledové s dobami, které jsou teplejší. Střídají se sušší období s obdobími hojnými na srážky. A to ještě odlišně na různých kontinentech. Proto je klimatický alarmismus tak nebezpečný, protože se stává ideologií, „o které se nediskutuje“ (Timmermans), a mnozí lidé věří, že jim z proklamované klimatické změny hrozí bezprostřední nebezpečí. Považuji za hyenismus spojovat tornádo na Moravě či záplavy v Německu s následky konzumní společnosti a tím člověkem způsobenou klimatickou změnou.

Netvrdím, že se klima nemění, ale je potřeba se těmto změnám pragmaticky přizpůsobovat a ne šílet. Že stoupne hladina světových moří? Polovina Holandska žije „pod hladinou moře“ po staletí a žije spokojeně. Je potřeba neustále připomínat, že světové oceány, sopky či rozsáhlé sibiřské bažiny produkují do ovzduší permanentně několikanásobně více CO2 než lidská činnost. A je také potřeba neustále připomínat, že emise CO2, které produkuje Evropská unie, tvoří pouze cca 9 % světových průmyslových emisí. A všechny emise, které EU díky zelené politice nevyprodukuje, vypustí rozvojové země ve více než padesátkrát větším množství. A kvůli tomuto zlomku světových úspor CO2 se Evropská unie astronomicky zadluží, zničí svoji energetiku a průmysl a obyvatelstvo zchudne. Ještě nikdy v historii nepřistoupilo lidstvo k tak ambicióznímu plánu, jako je dnešní „záchrana klimatu“. „Poručíme větru, dešti“, které jsme zažívali v bývalé východní Evropě v minulém století, bylo proti plánům Evropské komise slabým čajíčkem. Kde zůstal zdravý rozum?

MfD, 3.9.2021

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Marian Kechlibar
13. 7. 2024

V úterý 9. července 2024 odstartovala z Francouzské Guyany první pokusná raketa Ariane 6. Mise byla...

Aston Ondřej Neff
10. 7. 2024

Tomio Okamura v úterý oznámil, že jeho strana bude na půdě europarlamentu ve spolku s Alternativou...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Matyáš Zrno
10. 7. 2024

„Nechcete krajní pravici?“ Dělejte migrační politiku jako dánská sociální demokracie!

Lidovky.cz, ČTK
13. 7. 2024

Hasiči v pátek vyjeli k 1 200 případům souvisejícím s bouřkami. Nejvíce jich měli na Vysočině a v...

Lidovky.cz, ČTK
13. 7. 2024

Soudkyně v Novém Mexiku zamítla obžalobu proti americkému herci Aleku Baldwinovi, který byl obviněn...

Darek Štalmach
13. 7. 2024

Zcela bez peněz a brzy možná i bez elektřiny je společnost Liberty Ostrava. Vyplývá to ze zápisu...

Lidovky.cz, ČTK
12. 7. 2024

Organizátoři slovenského hudebního festivalu Pohoda po páteční silné bouři předčasně ukončili...

Ivana Pečinková
13. 7. 2024

Důvodem, proč česká ekonomika neroste, je i to, že se u nás stále více usazuje evropský model...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz