23.9.2023 | Svátek má Berta


EVROPA: Evropská Keltia

13.5.2022

V Severním Irsku vyhrál parlamentní volby Sinn Féin, je to poprvé v historii, kdy bude mít většinu v irském parlamentu. To určitě není dobrá zpráva po britského premiéra Johnsona a ani pro irské unionisty. Nějakým způsobem se opět začne řešit otázka hranic mezi Evropskou unií a Velkou Británií, která po brexitu stále stojí na mrtvém bodě, no a karty jsou teď rozdané jinak, než tomu bylo před volbami. Na stole bude určitě i návrh na sjednocení Irska, tedy logický a naprosto legitimní požadavek irského lidu. Nikdo si nějak moc nepřeje, aby jeho zemi okupovala cizí velmoc, i když se nejedná o Rusko, ale o civilizačně velmi vyspělou a tolerantní Británii. Nová irská premiérka Michelle O’Neill již také prohlásila, že nadešel čas k debatě o sjednocení Irska.

Skotsko o samostatnost a návrat do náruče matičky národů EU dobrotivé politicky bojuje již dávno a skotská premiérka Nicola Sturgeon již označila výsledek voleb za historický. Mám veliké vidění jako kdysi Václav Klaus s tou AfD a jejím vítězstvím ve volbách v Německu. Potůčky se slévají v mocnou řeku a ta je mohutnější a mohutnější. Matička národů EU dobrotivá je opět na cestě ke ztracené Velké Keltii, návrat Irů ze Severního Irska a Skotů do její laskavé náruče se nezadržitelně blíží, jen Cymru (Walles) bude zatím chybět, no, co se dá dělat. Není však vyloučené, že jsem stejně neúspěšný prognostik jako náš bývalý pan prezident.

V posledním čtvrletníku Keltia (bretaňský název pro zemi Keltů) jsem se dočetl, že keltské a germano-keltské kmeny pobývaly i na území dnešní Moldávie a Ukrajiny ještě před tím, než Viking Rurik v Novgorodu vymyslel a založil Ruskou říši. To možná i vysvětluje touhu Ukrajinců odpoutat se od ruského jha a přimknout se k Západu, k Evropské unii a obrannému společenství NATO. Vzhledem k ruským strategickým plánům na ovládnutí Evropy a vznik Eurasie od Vladivostoku až po Lisbon, které zvolna vstupují do své realizační fáze okupací sousedního suverénního státu ( hovořil o tom bývalý prezident Dmitrij Medvěděv, či ideolog blízký Kremlu Alexandr Dugin a podobně), se Ukrajincům vlastně ani nedivím.

To jsou všechno pozitivní zprávy ke Dni Evropy, jenž se bude slavit v pondělí devátého května. Zároveň mne naplňují optimismem a tvůrčí silou, neboť po vikingském opusu, jenž jsem zakončil apokalyptickou skladbou Ragnarok a radostí čišícím songem o návratu pohanské Evropy, tedy skladbou Keltia, začnu pracovat na dalšímu projektu v řadě European Pagan Renaissance, jenž bude tentokrát věnován Keltům a jejich Božství. Minulý týden po důležitém keltském svátku Beltaine skončila temná a pošmourná zimní část roku a začala jeho perioda světelná. Vše do sebe pomalu zapadá a doufám, že i ta zbytečná válka a okupace Ukrajiny co nejrychleji skončí vítězstvím zdravého rozumu nad temnými pudy kremelského režimu.

Skol!