15.5.2021 | Svátek má Žofie


EKOLOGIE: Vojna a oteplování

30.11.2009

Pokud jste si vy nebo já mysleli, že už nás ekoalarmisté nemohou ničím překvapit, mýlili jsme se všichni, resp. já určitě. V nějakém ústavu přišli na to, že oteplování planety v konečném důsledku vede až k současným africkým krvavým sporům.

Naše civilizace je postavena na spotřebě energie. Nechci teď rozvádět, jak tuto získáváme, nějaké povědomí jistě máte. Spalujeme uhlí, ropu, biomasu atd. V konečném procesu vzniká CO2 , kterému se dnes moderně říká skleníkový plyn. Právě tento potom dle teplo-alarmistů způsobuje ohřívání naší planety. Od tohoto ohřívání se odvíjí tání ledovců, tropické bouře, tornáda a další přírodní katastrofy. Posledním zeleným výkřikem je však to, že oteplování vede i ke kmenovým válkám v Africe.

To potom znamená, že jestli se sprchujete teplou vodou a používáte mýdlo, v konečném důsledku také odpovídáte za všechna africká neštěstí, války, mrzačení, bídu, korupci atd. Správné by bylo sprchovat se vodou studenou a mýdlo si odpustit. K výrobě mýdel je totiž také potřeba energie a přepracování surovin. To samé platí pro koupelnu, sprchový kout a vlastně i pro vodu z kohoutku.

Když půjdeme ještě dál, lidé by vlastně měli přestat cokoli vyrábět, protože určitou spotřebu energie potřebujete v každém procesu, dokonce i ekologičtí novátoři využívají počítače a elektřinu. Jestliže ráno vstanete, jedete autem, tramvají nebo jinak do práce, chováte se neekologicky, správné by bylo jít pěšky, úplně nejlépe bosky, protože i k výrobě obuvi či kola něco spotřebujete. Tato teorie vede k tomu, že byste neměli pracovat vůbec, na druhé straně všichni být ekology nemohou.

S trochou nadsázky si lze odvodit, že za dnešní situaci na černém kontinentu mohou naši předkové, protože slezli ze stromu a rozdělali si oheň. Je možné se tomu zasmát, ale takovéto teorie skutečně někteří hlásají. Jakkoli jsou absurdní, nebezpečné a napadají samu podstatu naší civilizace.

Posledně obydlený kontinent Austrálie byl ještě před půl tisíciletím méně rozvinutý než tehdejší Afrika. Jsou zde také suché oblasti, pouště, obrovské požáry, v jiných částech sezónní záplavy, ale tento kontinent byl osídlen lidmi s jinou mentalitou, pracovními a kulturními návyky, proto je Australská federace dnes na vyšší úrovni než mnohé státy v Evropě, o Africe se už vůbec hovořit nedá.

Docela dobře si pamatuji na komunistickou propagandu, za všechno špatné na zeměkouli mohl Bílý dům, vrahové z Wallstreetu, jestřábové z Pentagonu, revanšisté z Bonnu atd. Dnešní zelení však tuto propagandu dávno překonali, protože v patřičných souvislostech pokud dítěti vyměníte jednorázovou plenu, v Dárfúru kvůli tomu zahyne několik malých černoušků.

Věřím, že za pár let tito teoretici přijdou s ještě hrůznější vizí - naše civilizace ohřívá Zemi, od Země se ohřívá celý vesmír. V konečném důsledku to povede k jeho ohrožení, včetně mimozemských civilizací! Bude z toho galaktická válka. Zní vám to absurdně, ale pokud si najdete ten správný ústav a dáte patřičný grant se zadáním, tamní vědci vám tuto teorii určitě potvrdí.

Poznámka redakce: Angličtiny znalí čtenáři se můžou na tomto Warmlistu podívat, za co všechno může globální oteplování... a budou se divit a za břicho popadat.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.