4.12.2023 | Svátek má Barbora


BREXIT: Panikáři všech zemí, spojte se

4.3.2019

Zaznamenal jsem v našem tisku i na ČT zprávu, že byl učiněn odhad, že ekonomika Velké Británie po tvrdém brexitu poklesne o 6 %. Při rešeršování médií za poslední dva roky se objevily i predikce až 8 %, katastrofické předpovědi o nedostatcích léků, některých druhů potravin a zhroucení nemocnic. Zkrátka a jednoduše - katastrofa, asi jako při velké hospodářské krizi v r. 1929, tedy před 90 lety. Brusela a její nohsledové ve všech mainstreamových médiích - u nás výrazně v ČT 24 - živí tyto předpovědi s až goebbelsovskou usilovností.. Cíl těchto zpráv je mimochodem především profylaktický, což někteří čeští novináři vyjadřují výslovně takto: „To je informace pro každého, kdo koketuje s czexitem.“

Takže si to představme v jasných barvách: Britové začnou umírat na banální nemoci, protože chybí léky, děti strádají, protože z Itálie se nedováží Nutella a ze Švýcarska čokoláda, zato jsou všude Barbie, ty pravé, od Mattela. Nedováží se dost mouky, peče se méně chleba, začíná se péci z otrub, ze Španělska nepřijíždějí rajčata a papriky, pole se rychle osazují tuřínem, který hladovějící lidé jedí rovnou na polích, je málo čaje a kávy, dostihoví koně nemají co žrát (nedováží se dost ovsa, když domácí produkce je tak jako tak malá), a tak nakonec lidé jedí koně (i ty dostihové), Poláci v Británii nemají dost Žubrovky (hlavně té s trávou) a propadají panice při klesající výkonnosti. Velké množství dětí hlavně z chudších průmyslových oblastí severu a severovýchodu Anglie má nafouklá bříška, prostě hotová Biafra a do toho ten trouba J.-C. Juncker plácá dokola a dokola „já jsem vám to říkal“.

A tady je příležitost pro G. Sorose, který může po letech opět zaútočit na britskou měnu, která, kurňa šopa, ne a ne se zhroutit nebo drasticky oslabit. A také je tu dobrá příležitost pro sestru Šojdrovou, protože by mohla pomoci sirotám po umírajících Britech a dovézt je do České republiky, kde by z nich vychovala správné lidovce (muslimská děcka v Řecku by mohla nechat jejich širším rodinám).

A přitom nejde vlastně o nic moc: jen jedna docela významná země odchází z ráje EU, v jejíž budoucnost už může věřit jen úplný popleta anebo závisláci jako například Emanuel Macron, ministr Tomáš Petříček, hloupý Donald Tusk, Pavel Svoboda z KDU ČSL, Luděk Niedermayer a úplně zmatený kořala J.-C. Juncker. A sestra Šojdrová ovšem.

Tak uvidíme za rok, panikáři.