3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


BLÍZKÝ VÝCHOD: Kdo jsou aktivisté EAPPI?

13.4.2020

Bitva o Izrael se nevede jen na poli válečném, ale zuří i uvnitř diplomatického a mediálního světa. Tento, dá se říci, boj o duši národů se nevyhnul ani různým křesťanským denominacím. Ještě před vypuknutím koronavirové nákazy navštěvovalo Stát Izrael mnoho turistů, mezi nimiž byli také křesťané, kteří většinově vyjadřují sympatie k Izraeli. K nejvýznamnějším křesťanským skupinám podporujícím Izrael patří ICEJ (Mezinárodní křesťanské velvyslanectví v Jeruzalémě), Bridges for Peace (Mosty pro mír), Christians for Israel (Křesťané pro Izrael) či americká křesťanská organizace CUFI (Sjednocení křesťané pro Izrael) vedená pastorem Johnem Hageem.

Nicméně existují i křesťané, kteří v současné době vyznávají ryze antisemitské postoje a přijali za svou ideologii tzv. „teologii osvobození“. Jedná se o falešné učení, které zahrnuje mnohé protiizraelské stanovy. Jedna z nejvíce protiizraelských organizací je Světová rada církví (SRC), na kterou je úzce navázáno další pochybné uskupení, tzv. EAPPI (Ecumenical Accompaniment Programme in Palestine and Israel, Ekumenický doprovodný program v Palestině a v Izraeli), které pod rouškou ekumenismu šíří zběsile protižidovskou propagandu podporující „palestinskou legendu o ukradené zemi“. Takoví „užiteční idioti“ palestinského hnutí.

Dne 29.1.2019 oznámila Světová rada církví, že kvůli „bezpečnostním obavám“ stahuje své „ekumenické doprovody“ z Hebronu. Tyto delegáty posílá SRC, aby „monitorovala a hlásila porušování lidských práv“. Jsou napojeni na krajně levicové, protiizraelské nevládní organizace B´Tselem a Breaking the Silence. Členové EAPPI sami sebe prezentují jako „poutníky“, ovšem místo aby navštěvovali posvátná místa, jak by se od křesťanů dalo očekávat, tak se potulovali kolem židovských komunit v Judeji a Samaří a navíc obtěžovali jejich obyvatele. V jednom hlášeném incidentu tito „poutníci“ spolu s již zmíněnými ultralevicovými organizacemi obtěžovali během šabatu židovskou rodinu v Hebronu.

Podle výpovědi svědka měli tito „poutníci“ v rukách mapy, o kterých tvrdili, že jsou turistické,
v nichž jsou zachycená posvátná místa, ale při bližším zkoumáním vyšlo najevo, že jsou na nich ve skutečnosti zaznamenaná místa, kde stojí izraelské domy, a že „poutníci“ sbírají informace o izraelských vojenských operacích. V Izraeli jsou tyto aktivity nezákonné. V důsledku svého počínání byli tito „poutníci“ vypovězeni z Hebronu.

Také vyšlo najevo, že aktivisté ze sdružení EAPPI na sociálních sítích šířili extrémní a vypjatou antisemitskou rétoriku. Program je plně financován evropskými vládami a některými církvemi. Zmínění „poutníci“ také podporují terorismus. Odstrašujícím příkladem nám budiž návštěva „poutníků“ rodiny palestinského teroristy Omara Al Abeda, člověka zodpovědného za vraždu Yosefa Solomona a jeho dvou dětí (dcery a syna) v oblasti Halamish v červenci 2017.

Takže není divu, že se palestinští teroristé neustále dopouštějí vražd Izraelců, jsou totiž povzbuzováni některými lidmi zaštiťujícími se křesťanstvím a nevládními organizacemi financovanými fondy EU. Namátkou zmíním např. teroristický útok ze dne 17.3.2019, během kterého palestinský terorista usmrtil dva Izraelce a dalšího zranil.

První z obětí se stal Gal Keidan (19), kterého ubodal k smrti v oblasti Ariel Junction. Druhou obětí byl rabín a významný představitel v národním náboženském sektoru Ahiad Ettinger (47), který sloužil jako děkan Oz V´Emunah hesder ješivy v oblasti Neve Sha´nan na jihu Tel Avivu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.