12.4.2021 | Svátek má Julius


FEJETON: Teď mě setnou!

10.11.2020

Očekávám, že mi za rouhání nějaký zfanatizovaný katolík s výkřikem „Bůh tě miluje“ setne hlavu, jak už se to tak běžně stává. Nebo u křesťanů se to obvykle nestává?

Do Panny Marie tehdy vstoupil Duch Svatý. Je rouhání zeptat se KUDY do ní vstoupil?

Pak nejspíše z jednoho jejího zralého vajíčka mikropipetou odstranil haploidní jádro a nahradil je diploidním jádrem z některé její tělní buňky. Budiž, to už bychom uměli i my. Načež jeden z jejích chomozomů X zbavil částí obou chromatid a změnil jej na chromozom Y. To už byl solidní molekulárně biologický zázrak.

To mimochodem bylo hnusně sexistické. Proč by svět nemohla spasit dcera boží místo syna? Proč by ona nemohla kázat a konat zázraky a v závěru se nechat ukřižovat? Pravda, tu by asi místo ukřižování ukamenovali a při kamenování se špatně předstírá smrt. Nebo vy jste nečetli tu hezky kacířskou teorii, že Ježíšovi podal houbu namočenou „v octě“ komplic a že místo octa tam bylo silné narkotikum uvádějící do dlouhého kataleptického stavu? Ne? No tak právě jste si ji přečetli.

Ale zpět k těhotné Marii. Jestliže i po návštěvě Ducha Svatého zůstala pannou, pak logicky muselo dojít k tomu, že byla deflorovaná vlastním synem. Sodoma gomora!

A to jsem se ještě nepustil do anatomie andělů! Zkrátka až tu dlouho nebudou žádné další příspěvky, bude to proto, že se moje hlava někde kutálí. Ovšem ne kvůli Ježíšovi, ale kvůli proroku Ísovi. Prosím, neříkejte jim to, já chci ještě chvilku žít!

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.