12.12.2019 | Svátek má Simona


CHTIP: Z historie

2.1.2006

Kennedy byl pozván na oslavy vítězství nad Německem do Moskvy. Samozřejmě se musel dívat na vojenskou přehlídku na Rudém náměstí. Hodiny tam sedí a před tribunami defilují pěší pluky, tanky, dělostřelectvo, raketové nosiče s nesčetnými vlajkonoši. Tak jak jsme to vídávali ve zprávách a týdeníku v kinech. Byl potom dotazován, jak se mu přehlídka líbila. Musel se vyjadřovat pochvalně. Na oplátku pozval Chruščeva do Ameriky.

V Americe se všichni dostaví na tribuny. Defiluje moderní vojenská kapela, přejdou důstojníci s vlajkonoši a pak pochoduje jeden voják s kufříkem. Na to zase vlajkonoši a kapela. Pak nic víc. Chruščev celý udiven se ptá: „No a kde je ta armáda?“ Na to Kennedy: „Tu nepotřebujeme. Ten voják otevře ten kufřík, stiskne knoflík a je po válce.“

- - - o o o - - -

Učili jsme se, ať to bylo ve škole či na „osvetové izbě“ u PTP, i jinde, že Sovětský svaz má všechno nej...

Když byl Chruščev na návštěvě v USA, diskutoval s Kennedym. Otázka se samozřejmě dotkla výrobků a zboží. Zase Chruščev zastával vehementně teorii o kvalitě sovětských výrobků. Na to ho Kennedy vyzval, aby tedy přezkoušeli, kdo má lepší výrobky. Navrhl, aby oba jeli automobilový závod s vozy výroby svých zemí. Chruščov vyzvání přijal.

Co bylo příští den v novinách?

V amerických novinách stálo: president Kennedy vyhrál automobilový závod, ve kterém se utkal s mini-sterským presidentem Sovětského svazu Chruščevem.

V sovětské Pravdě stálo: předseda ústředního výboru strany Nikita Chruščev se v automobilovém závodě v USA umístil na čestném druhém místě, zatímco president Kennedy byl předposlední.DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním
DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním

Ještě vám chybí dárek pro milovanou babičku a přemýšlíte, co jí nadělit pod stromeček? Připravili jsme pro vás malou inspiraci.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.