8.12.2021 | Svátek má Květoslava


VĚDA: Japonci už mají Kjóta plné kecky...

2.3.2009

... a Václav Klaus opět vítězí!

Nejde o žádné japonské harakiri ve vztahu k císařskému městu, nýbrž vůči kontroverzně proslulému Kjótskému protokolu, jehož plnění stojí svět na 150 miliard USD ročně. Kdo jiný by měl vědět, že jde pouze o plácnutí do vody za těžké prachy než obyvatelé země vycházejícího slunce.

Je to právě Slunce, které má svým permanentním žárem a šílenými erupcemi největší vliv na zemské klima stejně jako oběžné dráhy těchto nebeských těles či pohyb a vychýlení zemské osy.

Kjótský protokol je Rámcová úmluva OSN o klimatických změnách. Průmyslové země se v něm pokrytecky zavázaly snížit emise šesti základních skleníkových plynů o 5,2 procenta. Jde hlavně o oxid uhličitý a oxid dusný.

Za miliony dolarů se konají “sleziny” klimatologických bafuňářů, aby v podstatě licitovali a “do krve” hájili a zamlžovali své ekonomické růsty, smlouvali o uhlíkovém ekvivalentu a kšeftovali s povolenkami emisí.

Jestliže jedna země emituje např. o patnáct milionů tun CO2 méně, než jí ukládá Kjótský protokol, může tento rozdíl prodat jiné zemi.

Ta sice bude dál znečisťovat ovzduší, ale pokud to nebude o více než patnáct milionů tun CO2 víc, bude dotyčná země bez pokuty a teoreticky přiměřeně ekologická. Společně tak v průměru splní obě “ochodující” země emisní limity…

Máte doma mírně řečeno značný nepořádek až bordel a úřad vám chce naložit pořádkovou pokutu? Není problém; prodáte tedy sousedovi, co má byteček jako klícku, pár bordelových povolenek a můžete se dál ohřívat u ohýnku z parket uprostřed svého obýváku. Váš bordel se vám oběma zprůměruje…

A proto jsou Japonci už alergičtí na kjótské žvásty o rizikových, údajně lidmi vytvořených skleníkových plynech, jichž je však v ovzduší cca padesátkrát míň než vodních par vyprodukovaných přírodou.

Z těchto důvodů Kanya Kusano, který stojí v čele skupiny pro modelování klimatu v rámci Japonské agentury pro výzkum moře a technologii (JAMSTEC), přirovnal názor většiny západních klimatologů, že lidé významně ovlivňují globální oteplování, ke starověké astrologii.

Japonští vědci vydali zprávu zpochybňující opakovaná tvrzení klimatického panelu OSN a v podstatě své kolegy obviňují ze šarlatánství.

“Tři z pěti japonských vědátorů nesouhlasí s tvrzením klimatického panelu OSN (IPCC), co v zastoupení Al Gora získal Nobelovu cenu míru, že oteplování v posledních desetiletích je zaviněno lidskou činností a emisemi skleníkových plynů,” říká můj pravidelný konzultant prof. Ing. Karel Obroučka, CSc. z VŠB - TU v Ostravě.

“Klimatologové jsou šamani a pro dobro lidstva je třeba se jim s Klausem v čele postavit. Kromě Japonců existuje několik tisíc předních vědců USA, kteří již podepsali tzv. antikjóto…”

Tvrzení IPCC, že od roku 2000 se zvyšuje teplota v atmosféře, je pouhá hypotéza, která byla se postupně tichým duchem změnila v nezpochybnitelnou pravdu. Přesně v duchu goebbelsova rčení, že stokrát opakovaná lež se stane skutečností.

Pseudoklimatologové nereagují ani na základní fyzikální zákony, jež se týkají přenosu tepla, jehož zdrojem, stejně jako veškeré tepelné energie, je Slunce, z něhož se teplo přenáší sáláním na povrch zeměkoule podle zákona Stefan-Bolzmannova…

Globální klima je to prostě velký byznys, povolenky emisí nevyjímaje. Na jednoho kongresmana USA připadají čtyři klimatičtí lobbisté. Jejich ostudnou předpovědí bylo tvrzení, že během roku 2008 roztají vlivem globálního oteplování ledovce ze severního pólu..

Dnes sice neradi, ale přiznávají, že letos v této v oblasti ještě zůstalo přes půl miliónu čtverečních kilometrů ledu, což je víc, než kolik ho tam bylo v letech 2005 až 2008.

Prezident Václav Klaus, který je zásadovým zastáncem teorie, že člověk nemůže za globální oteplování, ani kdyby produkoval dvakrát tolik oxidu uhličitého, opět vítězí.

Vlastně pouze jeho dávné vavříny vítěze definitivně potvrdili vědci ze země příznačně hrdé na to, že právě nad ní vychází ten největší “viník” globálního oteplování či ochlazování - Slunce…

Olser.czHledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.