22.10.2020 | Svátek má Sabina


OTEPLOVÁNÍ: Durkinův film konečně v Česku!

28.6.2007

Podle zprávy ČTK dnes prezident Václav Klaus uvede v pražském kině Blaník film britské televizní stanice Channel 4 Velký podvod s globálním oteplováním (The Great Global Warming Swindle). Dokumentarista Martin Durkin v něm s použití citací řady renomovaných vědců přesvědčivě vyvrací většinu mýtů, které o této neprokázané vědecké teorii panují.
Do Ćeska tak konečně dorazí důstojná protiváha propagandistického snímku Nepříjemná pravda, jehož autor Al Gore byl mnohokrát usvědčen z překrucování vědeckých faktů:
www.johnstonsarchive.net/environment/gore.html
www.cei.org/pages/ait_response.cfm
www.reason.com/news/show/116471.html

Čeští ekologisté Al Gorův film přesto používají v politické kampani za omezování ekonomického růstu. Ministr Bursík ho dokonce českým školám doporučuje jako "kvalitní podklad pro přednášky o aplikované ekologii". Pokud má být ve výuce zachována demokratická pluralita názorů, mělo by teď ministerstvo životního prostředí žákům doporučit také Durkinův film.

Velký podvod s globálním oteplováním můžete shlédnout na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=8f8v5du5_ag

Další informace o Durkinově filmu jsou zde:
http://www.spiked-online.com/index.php?/site/article/2948/
http://abc.net.au/corp/pubs/media/s1953927.htm
http://www.channel4.com/science/microsites/G/great_global_warming_swindle/index.html
http://www.lse.co.uk/ShowStory.asp?story=CZ434669U&news_headline=global_warming_is_lies_claims_documentary
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.