23.9.2023 | Svátek má Berta


FEJETON: Když očkovat, tak jedině Sputnik 5

16.2.2021

Je to podobné jako s geneticky modifikovanými potravinami. Jenom málo co je pod pečlivější kontrolou než to, co naše mediální „elity“ nesnášejí.

Když se poprvé objevilo ve zprávách, že po očkování ruskou vakcínou Sputnik 5 se nesmí měsíc chlastat, všichni se tomu smáli, až se za břicho popadali. Co taky můžete čekat od mužiků za vakcínu. Můžou si svobodně vybrat, jestli pojdou na covid nebo umřou žízní.

Jenomže pak se ukázalo, že se nedoporučuje chlastat na žádnou vakcínu, protože to brzdí rozvoj imunity, a u Sputniku 5 tomu není jinak. Kdyby to bylo u jiné vakcíny, už by dotyčný visel na webu Manipulatori.cz jako šiřitel fake news, ale tady se to tiše přejde. Never mind.

A právě proto, pokud se nechám očkovat, bude to Sputnik 5. Média jsou značně vysazená proti Rusku, tudíž sebemenší problém, který by ta vakcína měla, spustí záplavu palcových titulků a pohoršlivých odsouzení ze všech stran. Jenže... ticho. Naopak, pokud by byl nějaký problém se západními vakcínami, tak to jenom trochu zašumí, vždyť dělali, co mohli, a nic není dokonalé, nevylévejme vaničku i s dítětem atd. No a čínské vakcíny raději obejít obloukem, Čína si dokáže zajistit, aby se o ní psalo jak si ona přeje.

Takže se oklikou dostávám k úvodu. Stejně jako GM potraviny, které jsou pod drobnohledem a z každého komáru by se udělal ne velbloud, ale stádo velbloudů a plejtvák k tomu, je to stejné s ruskou vakcínou. Jenom u ní si můžu být jist, že bude pod opravdu nezávislou kontrolou. Bohužel.

Doplněk 1: Když mluvím o médiích, mám na mysli CNN, BBC, Reuters atd, ne Babišovu iDnes.

Doplněk 2: Homeopatie a ani pití Sava covid nevyléčí. Vážně ne.

Převzato z blogu autora