20.10.2019 | Svátek má Vendelín


ÚVAHA: Poučení z Babiše

20.2.2018

Babiš by chtěl někoho žalovat a nemá tušení, koho. Já to tušení mám a poradil bych mu.

Ať nechá všechny ty úřady a soudy být. Ty jeho nepřátelé nejsou. Jediným nepřítelem je on sám sobě. Měl by žalovat sebe sama. V křesťanském učení se to jmenuje pokání. Vytýkat různým lidem kolem to, co páchal on sám, je směšné. Všechna zdánlivá příkoří si způsobil on vlastními silami a teď není schopen si s tím poradit. Dokonce i zvířátka v přírodě znají onen přírodní zákon spočívající v tom, že každé nese plody svých vlastních selhání. Obvykle za ně platí ztrátou života. Žádné dětinské vztekání tu nepomůže. Obvykle se přehmaty sčítají a nakonec bývá účet obrovský. Něco takového se nyní valí na Babiše.

Babiš touží po tom, aby očistil své jméno. Jinak vyjádřeno, potřeboval by strašně moc čest a dělá všechno pro to, aby ji získal. Dští na všechny strany a lže ostošest. Ovšem je to zcela marné. Byl zvyklý na to, že za peníze se dá koupit kdeco včetně některých lidí či dokonce celých politických uskupení. Zapomněl ale, že čest se nikde koupit nedá. Má sice miliardy a ty díky různým dotacím stále rozhojňuje, ovšem ani za ty miliardy si čest koupit nemůže. Prostě je čest pryč a v jeho případě bude pryč navždy.

Jediné řešení pro něj je najít si jiný modus vivendi a být rád, že je rád. Chce se soudit až do smrti? Smrt si připomíná? Rozhodně by mu to prospělo: zpytovat své minulé skutky a snažit se, aby hodina poslední, přicházející na každého, pro něj nebyla hodinou hrůzy. Hrůzu totiž líčí někteří z těch, kdo prošli klinickou smrtí a vrátili se do života zpět. Jejich vlastní život je vyděsil. Ovšem většina naopak poslední chvíle života prožívá jako radost a s novým elánem se po návratu pouští do láskyplné pomoci lidem.

Kde je to poučení? Poučení je prosté. Ať člověk již od mládí dbá na to, co dělá. Jistě má šanci vydělat hodně peněz, ale za jakou cenu? Každá krásná dívka by mohla prostitucí zbohatnout, ovšem touto cestou se vydá jen některá. Všechny ostatní chrání svou čest pro budoucnost. K čemu se taková čest hodí? To lze těžko odhadnou předem, ale nakonec se vždycky ukáže mít hodnotu. Báječný instruktivní případ představuje Babiš pro všechny: kdysi prodal svou čest a teď by si čest rád koupil zpátky. Bohužel už to nejde.

Převzato z blogu autoraKRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.