24.10.2020 | Svátek má Nina


ÚVAHA: Jsem rád, že jsem bělochem

30.6.2020

Možná je to dnes trochu opovážlivé prohlášení, ale je to tak. Ti všichni, kteří teď útočí na bělochy a házejí na ně špínu za činy před mnoha generacemi, jim totiž v skrytu duše závidí. Závidí, že běloši jsou potomky lidí, kteří vybudovali současnou civilizaci a základy toho, že se má řada lidí dobře. Zkrotili páru, elektřinu i atom. Natolik dobře, že veškeré své úsilí nemusí soustředit jen na shánění obživy, ale také mohou pranýřovat bílé a pokřikovat na demonstracích. Barva kůže tady není zásadní, spíše úsilí, zvídavost a vytrvalost. A umět myslet na budoucnost.

V lidské historii existovaly různé systémy. Zatratíme Římany za to, že využívali práce otroků a feudálové nevolníků? Marxisté zatracovali zlé kapitalisty vykořisťující dělníky. Ale to byly tehdejší hospodářské vztahy a bez nich by společnost nepřežila. Po bitvě je každý generálem a kritizovat to z dnešního pohledu je obdobné jako vyčítat předkům, proč používali volské potahy a nevyrobili si parní stroje nebo spalovací motory. Prostě to tak tehdy chodilo a posuzovat, jestli to bylo správné z dnešního hlediska, nemá žádný smysl. Asi jako hodnotit jeskynního strážce ohně z hlediska dnešních protipožárních předpisů. Je to historie lidstva a my bychom se měli spíše starat o to, aby dnes nedocházelo k utiskování lidí oproti dnes platné legislativě.

V loňském roce běžel v České televizi seriál o našich šlechtických rodech Modrá krev, který neodolatelným způsobem moderoval pan František Kinský. Tehdy jsem si uvědomil, že šlechta nebyla šlechtou jen kvůli majetku, ale také kvůli své vizi a odhodlání ji naplňovat. Líbila se mi opakovaná teze, že majetek není jejich osobním vlastnictvím, mají ho v opatrování, aby ho předali stejný nebo zvelebený svým potomkům. Jednotliví představitelé dokazovali, že nebyli elitou národa náhodou a mají co říct i současnosti. Obdobným způsobem byla v racionální Evropě postupně vybudována současná demokratická civilizace, kterou dále rozvinuly kdysi Spojené státy. Ta, jako dílo bílého muže, přinesla nakonec i svobodu otrokům všeho druhu a dalším utlačovaným. Byla sebevědomá a dokázala se ubránit i před dvěma totalitními hrozbami dvacátého století.

V historii byly i jiné významné civilizace nesouvisející s bělochy, ale vždy byly založeny na konzistentní vizi a jejím důsledném uplatňování. Každá civilizace má však podobně jako lidský život vymezené období výsluní, stínu a konce. Ta naše nyní prochází krizí, kterou bych nazval krizí z blahobytu. Jak jinak vysvětlit samoobviňující a destruktivní tendence z vlastních liberálních řad? Zabývání se okrajovými problémy, adorací menšin, diverzitou pohlaví a mezilidských vztahů. Vždy, když společnost řádně nefungovala, hledal se nepřítel. Vnější nepřítel. Dnes se však hledá v nás a rodí se nové náboženství – klimatický alarmismus. Politická korektnost modifikuje i jazyk ve smyslu Orwellova newspeaku. Stále více se zdá, že Orwell byl prorokem. Zapomněli jsme směr a cíl, především ten vertikální.

Nechce se mi však věřit, že by bílý muž tak snadno vzdal své kořeny a svoji civilizaci. Že by rezignoval. Na to je příliš krásná a stála úsilí mnoha pokolení. Snad si ještě vzpomeneme na své otce a dědy. Musíme začít znovu u svých dětí a vnoučat. A proto jsem rád starým bílým mužem.Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.