4.12.2023 | Svátek má Barbora


UDÁLOSTI: Antiislamistické běsnění

27.7.2015

Antiislamistické běsnění v České republice dosáhlo v půlce prázdnin nesnesitelné podoby. Hrozně bych se divil, kdyby nebylo potichu podporováno z Moskvy: prohnilá Evropa vás nezachrání, holubčíci, naštěstí jsme tu my, vaši slovanští bratři. Pokud nám včas zase vlezete do prdele, nic se vám nestane. „Příznačné je, že se zapojil i komentátor Práva Keller, kterého se ČSSD před časem asi chtěla zbavit tím, že ho katapultuje coby svého europoslance do Bruselu. Nepovedlo se: pan Keller sice v Bruselu sedí a těší europoslaneckým požitkům, ale do Práva píše o sto šest. V současné době se zabývá šířením zpráv o tom, jak „se hledají volné byty“ pro vlnu legálních uprchlíků, zatímco naši pracující třou bídu s nouzí. Rozdáváme (tedy naše odrodilá vláda rozdává) ze svého přivandrovalcům. Musím říci, že články pana Kellera mi připadaly vždycky odpudivé, ale tohle překonává všechny meze. A nejděsnější je, že lidem zleva doprava se to určitě líbí. Konečně se otvírá příležitost, aby se národ sjednotil jako jeden muž na nějaké skutečné hnusárně, která není ani v jeho zájmu. Je to jako v roce 1945, kdy jsme se zbavovali německých přivandrovalců z „pohraničí“ (bylo to trochu jiné, „pohraničí“ začínalo u Mělníka, ale stejně).

Babišovy Lidové noviny navázaly na hvězdu české investigativní žurnalistiky Sabinu Slonkovou a zveřejnily odposlechy ředitele GIBS s jeho náměstkem, kompromitující ministra Chovance. Následovatelé paní Slonkové nepracují ovšem pro Pravdu a Lásku, ale pro Babiše, rozdíl není zase až tak dramatický (např. paní Slonková přece ve své kariéře už stihla obojí), v každém případě jde vposledku o kompromitaci politických konkurentů. Teď považovaly za potřebné na věc ještě upozornit zvláštním komentářem. Jeho autor Martin Shabu (shodou okolností byl podepsán i pod obsáhlým zpravodajstvím, jehož součástí byly citace z odposlechů) píše teď vlastně o jiné věci, o zprávě ohledně odposlouchávacího zařízení, která se už předtím objevila v Právu a Babišově MfD, ale zároveň dodává: „Důvěryhodnost klíčových důstojníků inspekce však fatálně podlamuje především nahrávka, kterou LN zveřejnily počátkem tohoto týdne. Ze záznamu vyplývá, že do personálního složení GIBS mluvil ministr vnitra Milan Chovanec, kterému to však gesčně vůbec nepřísluší.“

Chtěl bych jen podotknout, že důvěryhodnost pana Shabu by zase mimořádně posílilo, kdyby vysvětlil, jak se nahrávka z toho zařízení dostala ausgerechnet zrovna do Babišových LN, zvlášť když už předtím jiné babišoviny, MfD, upozornily poněkud alibisticky na to, že tam bylo nahrávací zařízení nainstalováno a posléze odhaleno a podezření padá na pracovníky GIBS (aby si snad někdo nemyslil, že si ho tam dal třeba účelově někdo z novinářské divize pana Babiše). Také je možné, jak pan Shabu píše nakonec, podezírat premiéra Sobotku z toho, že se touto cestou snaží dosáhnout výměny ředitele GIBS Bílka. Pro primitivněji uvažující lidi, k nimž se počítám, je ještě víc nasnadě podezření, že se touto cestou (tj. rozehráváním kauzy s odposlechy) snaží pan Babiš a ANO oslabit své vládní konkurenty z ČSSD obecně a ministra Chovance zvlášť (a navíc to ještě tak trochu svádějí na Sobotku). Obecně platí: co se od Slonkové naučíš, u Babiše jako když najdeš.

Další události komentovány na www.bohumildolezal.cz
Publikováno s laskavým svolením autora.