16.4.2021 | Svátek má Irena


SPOLEČNOST: Tak nám sebrali „pravicové radikály“...

9.12.2013

... a Romové se zase bojí o život

Pět lidí bylo obviněno z nedovoleného ozbrojování. Udělali z nich málem teroristickou buňku, státní zástupce nezapomněl zmínit zabavené materiály s "extrémně pravicovým obsahem", uliční výbory jsou znepokojené a místní romská tzv. neziskovka se bojí o životy Romů. Tak se na to podívejme blíž, protože ta masírka stojí za to.

"Hlavní podezřelý měl podle informací detektivů mít doma, ve svém přechodném bydlišti a na pracovišti uschováno především větší množství střeliva a materiálu určeného k jeho výrobě. Zároveň měl střelivo na objednávku obstarávat a zároveň sám buď doma, nebo v zaměstnání vyrábět," uvedla policie ve středu v tiskové zprávě. "Zajištěny byly také materiály s extrémně pravicovou tématikou," uvedla ve zprávě policie a dodala, že momentálně nebude k případu poskytovat žádné další informace. Tato strohá sdělení stačila k rozpoutání další části svatého tažení proti netoleranci vzájemného soužití. Občané dostali prostor v médiích a nemohly chybět ani vstupy romských aktivistů. Bojí se o život, protože zbraně měly být bezpochyby určeny k zabíjení bezbranných spoluobčanů. Přesto - světe, div se - policie ani státní zástupce nežádali uvalení vazby a ani o tomto kroku neuvažovali. Všech pět osob je po obvinění vyšetřováno na svobodě. Něco tu dost smrdí.

Ze zkušeností si dovolím předpokládat, že zajištěné materiály s "extrémně pravicovým obsahem" jsou pravicové asi stejně, jako je romská neziskovka nezisková. Za extrémně pravicový obsah totiž dnešní levicově řízené represivní složky považují například materiály s nacistickou tematikou, přičemž Hitler měl s NSDAP ve skutečnosti k pravicovosti asi stejně daleko, jako terorista Arafat k míru.

Samostatnou kapitolou příběhu jsou vyjádření z řad Českým rozhlasem oslovených občanů k nebezpečnosti zajištěných zbraní. "Tohle bude odstřelovací puška, protože tu vidím spouště, dlouhá hlaveň bez mířidel. Určitě odstřelovací zbraň," říká Jakub, který pracuje v prodejně zbraní a střeliva. Tak to smekám. Pracovat v prodejně zbraní a střeliva a vyhodnotit zbraň jako odstřelovací proto, že na ní vidím spoušť, dokonce možná více než jednu(!)? Vyhodil bych ho na hodinu. "To jsou zbraně používané ve válce. Tohle je Glock, to používají vojáci, policie, veškeré ozbrojené složky," dodává Jakub. Asi bych se měl nad sebou sakra zamyslet. Nejsem voják ani policista a mám, mimo jiné, také Glock. Dokonce v ráži, kterou používá FBI. Asi jsem nebezpečný pravicový radikál. Možná mám ale jen kliku, že mám na tu zbraň státní bumážku a jsem tedy patřičně zregistrovaný.

Přestože ani jeden z pětice není ve vazbě a sama policie nechce i přes učiněná obvinění, tedy v okamžiku, kdy si je jistá, že došlo k porušení zákona a musí mít podle ní dostatek důkazů, nic dál komentovat, dostali okamžitě mediální prostor zástupci romského sdružení Vzájemné soužití Gorolová a Kumar Vishwanathan: "Pro mě je to šokující, mně nejde do hlavy, že někdo todleto může mít. Z toho plyne jenom strach pro nás," a dodávají v rozhovoru slova o tom, že ty zbraně byly namířeny proti nim a měly je zabíjet.

Být pravicovým radikálem, což však zcela jistě není nikdo, kdo uctívá nacismus, nebo sdílí manifest Anderse Breivika, je dnes velmi snadné. Stačí používat zdravý rozum, nebýt ovcí a nezařadit se, nesouhlasit se socialistickým uvažováním dnešních elit, v knihovně mít materiály od Thilo Sarrazina, Miltona Friedmana, Ludwiga von Misese, Friedricha Augusta von Hayeka či Ayn Randové nebo zastávat veřejně názor, že právo na zbraň by mělo být jedním ze základních práv ústavních. Když k tomu ještě nedejbože sdílíte a šíříte fakta o naprosté nefunkčnosti ideologie multikulturalismu, která v důsledku přinese jen násilí, o nemožnosti nařídit morálku zákonem nebo o nebezpečné islamizaci Evropy, máte dobře nakročeno, abyste se dostali na seznam objektů hodných pravidelného sledování vaší činnosti. Už zase jsme zpátky v době, kdy si něco jiného smíte myslet a něco jiného říkat na veřejnosti, abyste se nedostali do křížku se zákonem.
Jo, pokud těch pět lidí nemělo na zbraně papíry, přestože zcela jistě nikomu nic nezpůsobili (nejsou ve vazbě, tedy nejsou nebezpeční) a jejich zájem mohl být klidně i obyčejným společným koníčkem, stejným, jako je pro jiné včelařství nebo modelařina, mají pech a asi dostanou flastr – přestože hrozba dvou až osmi let je v kontextu toho, co jiného se v této zemi děje, děsivá. Dělat z nich ale pravicové radikály a ihned vzápětí to naroubovat na strach o život Romů, to není žádná mediální zkratka. To je naprostá státní i novinářská účelová prasárna.

Převzato z blogu se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.