28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


SPOLEČNOST: Paroubkova šestivaječná omeleta...

25.5.2009

Od nepaměti škádlí děti ba i dospělí nejvíce toho, kdo se nejvíce zlobí. To je zcela logické, zlobit toho, kdo se nenechá vyvést z míry, není žádná zábava a opakované škádlení zabírá jen u opravdu vznětlivých a špatně se ovládajících jedinců.

To nám ostatně předvedl Jiří Paroubek velmi názorně při svém "únorovém" projevu po volbách v červnu 2006. Málokomu kdy tak ujely nervy jako Jiřímu Paroubkovi po prohraných volbách a asi žádný jiný politik se nikdy tak neodkopal jako on.

A nyní pár mladíků přišlo s celkem nevinným fórkem, hodit po Paroubkovi pár rajčat a vajec. Akce to dozajista byla nepřipravená, protože dříve se házela pouze shnilá zelenina a zkažené vejce - pukavci...

A teď se nám nabízí krásná sonda do psychiky možného budoucího prezidenta tohoto státu. Státník by se měl chovat státnicky a nezvyšovat zbytečně pozdvižení. Asi nejlepší by bylo kapesníkem setřít stopu vejce na saku a hrát mrtvého brouka: Co jste tomu říkal pane Paroubku, že po vás házeli vajíčky a rajčaty? Jakými rajčaty? No vždyť máte na saku stopu! Ale prosímvás, to nic není, jen jsem se polil kávou.

Dialog ten může se odehrávat i jinak, ale zásada je jedna: Celou věc potlačit, nikoli zvýraznit. Řekněme, že by prezident Klaus byl takový zpozdilec a začal by se soudně bránit proti různým nedávným akcím proti své osobě. Joj, to by bylo radosti v černoholubím táboře, kdyby Klaus ony performéry zažaloval a na Bursíka s Rabasem podal trestní oznámení pro vyhrožování. Ale Klaus opravdu, ale opravdu není blbý, a tak to samozřejmě neudělá a odezva těchto akcí nepřežije příští týden.

Jinak je tomu ale s Paroubkovými vajíčky. Nevědomky a nechtěně ze sebe Paroubek udělal hlavní postavičku internetové hry "Trefme Paroubka nebo jiného socana". A co se jednou takto spustí, špatně se zastavuje. Performérů na Hradě bylo asi třicet, diváků asi deset (nevědoucí turisty nepočítám). Ale ve vajíčkové partě, která sa vytvořila a zorganizovala na internetu, je asi patnáct tisíc zábavy chtivých mladých. A za Paroubka je samozřejmě nejvíce bodů. A také Rath je vysoko ceněný terč!

Co proboha může být vzrušujícnějšího než hra v realitě neboli Reality Game? Se skutečnými, ne virtuálními vejci, politiky a strážníky? Každý přece ví, že vrh vajíčkem není trestným činem, je to nejvýše přestupek. A když vyhraji jackpot, trefím se a čapne mě policie, tak to za tu pokutu stoprocentně stojí. Kdyby mi dnes bylo dvacet, tak se okamžitě zaregistruji, pokusím se, aby moje vajíčka zasmrádla (asi bych je napíchl a dal do tepla) a hurá na nejbližší mítink ČSSD.

Ale bohužel je mi o čtyřicet víc a mám ztvrdlé rameno. Je to ruptura ramenního kloubu po účasti v hospodských olympijských soutěžích v páce. Tak už to v dospělosti prostě chodí, že to, co by se mělo ohýbat, se neohýbá a naopak. Takže hod vejcem pravou rukou by byl bolestivý, zatímco tou levou bych se zase netrefil. A proto zůstanu doma u počítače a budu těm mladým držet palce, ať mají dobrou mušku a naháží si hodně bodů.

Převzato z blogu Hermanek.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.