10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


SPOLEČNOST: O zlatých českých ručičkách

26.8.2017

Je jich nejspíše moc, ale dnes jsou v popředí dvě z nich. Jedna je levačka Petry Kvitové a další dvě MUDr. Radka Kebrleho, který ji operoval.

Jsme národ brblalů, všechno nám vadí a vyhledáváme spíše jen to negativní okolo nás. Pozitiva tak nějak míjíme, což dokladuje i každovečerní zpravodajství v televizi, kde negativa dominují. Avšak na serveru idnes je už delší dobu informace a fotografie znázorňující, jak vypadala ruka slečny Kvitové těsně po hanebném přepadení nožem a dnes.

Slečna Petra Kvitová je vítězkou několika špičkových turnajů a Wimbledonu. Její hra byla jistotou ve Fed cupu, který naše hráčky v minulých letech opakovaně vyhrály. Dalo by se říci, že to byla a je její levá ruka, která tak nějak zviditelňuje Českou republiku.

Pan MUDr. Radek Kebrle z Ústavu pro chirurgii ruky z Vysokého nad Jizerou stál před dost nevděčným úkolem. Totiž vrátit naší špičkové tenistce možnost návratu na kurty. To, že dnes Petra Kvitová je schopna udržet raketu, je výborný výsledek. To, že je schopna hrát světový tenis, se rovná zázraku (zájemci ony fotografie jistě zhlédli). Světový tenista musí mít dokonalou propriocepci (tedy vnímat tlak rakety v ruce, její sklon při úderu apod.). Z tohoto pohledu je každé vítězství slečny Kvitové na turnajích opravdu zázrakem. Dá se říci, že i ruce MUDr. Kebrleho jsou ty, které naši zem zviditelňují. a to v tom nejlepším smyslu slova. Jeho „dílo“ lze bez zábran označit za majstrštyk.

Podobných lidí jsou mraky, jen o nich nevíme. Spíše se neustále zabýváme těmi, jejichž ruce tak nějak nepomáhají, spíše jsou často nastavovány jako výzva k tomu, aby poté rychleji či vůbec udělaly to, co by měly tak nějak automaticky bez onoho „stimulu“.

Jsem rád, že dnešní zprávy byly výjimkou. Prostě prima den.

23.8.2017

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.